Altın için momentum ve trend göstergelerinin ürettiği sinyaller işte bu seviyelere dikkat çekti!

Yeni haftaya satıcılı bir başlangıç yaparak 93 seviyesi altına gerileyen dolar endeksi ile birlikte ons altın fiyatları dün 1960 seviyesi üzerine yükseldi. Mart ayından bu yana sürdürmekte olduğu yükseliş trendinin sınırından yönünü yukarı çeviren ons altın (aşağıdaki grafikte trend üzerinde tutunma hareketi görülebilir), 1960 seviyesi üzerine yerleşerek günü yükselişle tamamladı.

Ons altın fiyatları bu sabah saatlerinde 1966 seviyesinden işlem görüyor. Aşağıdaki grafik üzerinden de görülebileceği gibi ons altın fiyatları Mart ayından bu yana bir yükseliş trendi bünyesinde hareket ediyor. Teknik görünüme baktığımızda, trend sınırına denk gelen 1930 seviyesinin güçlü bir destek seviyesi olarak ön plana çıktığını görüyoruz. Dolayısı ile fiyatların kısa vadede bu seviye üzerinde tutunabileceği görüşündeyiz. Ons altının 1930 seviyesi üzerinde tutunmaya devam etmesi ve yükseliş trendindeki hareketini sürdürmesi durumunda önümüzdeki dönemde yeniden 2000 seviyesi üzerini hedef alması beklenebilir.

Momentum ve trend göstergelerinin ürettikleri sinyaller doğrultusunda ons altının bugün içerisinde 1950 – 1990 seviyeleri arasında bir hareket görmeyi bekliyoruz.

Bugün yurt dışı piyasalarda Almanya Eylül Ayı ZEW Ekonomik Büyüme Beklenti Endeksi, ABD Eylül Ayı New York Empire State İmalat Endeksi ve ABD Ağustos Ayı Aylık Sanayi Üretimi & Kapasite Kullanım Oranı verileri izlenecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.