Altın fiyatları Dolar’daki güçlü görünüme rağmen yükselişe geçerse bu seviyeler önemli!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Perşembe günü devam eden iyimser hissiyat ve Dolar’daki güçlü görünüm, Ons Altın üzerindeki baskıların devam etmesine neden olurken, değerli metalde aşağı yönlü hareket takip edilmişti. Haftanın son işlem gününde ise beklentilerin hafif üzerinde artış gösteren ABD tarım dışı istihdam verisi sonrası değerli metalin baskı altında kaldığı gözlenirken, açıklanan veri setine rağmen gün sonunda risk iştahındaki gerileme ve yatay seyreden ABD on yıllık Tahvil faizleri ile birlikte Ons Altın’ın yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1935 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1942, 1950 ve 1955 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1928, 1920 ve 1914 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster