Cumartesi, Şubat 27, 2021

Altın Boğası Gundlachın Bitcoin Yorumu !

Ünlü altın boğa ve yatırım yönetimi şirketi Doubleline’ın CEO’su Jeffrey Gundlach, Bitcoin’in “altın gibi görünmediğini” eklerken “teşvik edici varlık” olabileceğini söylüyor. Kendini uzun vadeli olarak kabul eden bir dolar ayısı olan Gundlach, Bitcoin hakkındaki yorumlarından önce, “bir huniye dökülen çok miktarda sıvının bir sel oluşturduğunu” belirtmişti.

BTC Altından Daha İyi Performans Gösteriyor

Gundlach “son altı ay boyunca tarafsız (hem altın hem de dolar)” kaldıktan sonra sonuca vardığını öne sürüyor. Geçtiğimiz altı ayda, iki değer deposu, üstünlük savaşı kazanan BTC ile zıt servetlere sahipti.

Altın Boğa Jeffrey Gundlach, Değerli Metalin Önünde 'BTC Belki Teşvik Varlığı' Dedi

Messari’ye göre, Eylül 2020’de 12.000 $ ‘ın biraz altında işlem görmeye başladıktan sonra BTC, günümüze kadar büyük yükselişler gerçekleştirdi. Buna karşılık, 7 Ağustos 2020’de tüm zamanların rekoru olan ons başına 2.067,15 dolara ulaşan altın, yılın geri kalanında büyük ölçüde 1.900 doların altında kaldı.

Altın Boğa Jeffrey Gundlach, Değerli Metalin Önünde 'BTC Belki Teşvik Varlığı' Dedi

Ayrıca, birçok altının çıkacağı tahminine rağmen, emtia şimdiye kadar beklentileri karşılayamadı. Öte yandan, BTC 50.000 doları geçtikten sonra 100.000 doları geçme yolunda olabilir.

Altının Ötesinde BTC’yi Seçen Şirketler

Bu arada, Gundlach’ın BTC hakkındaki yorumları, büyük şirketlerin değer tercihlerinin değişen depolarıyla aynı zamana denk geldi. Örneğin, US Securities ile son başvurusunda ve borsa Komisyon (SEC), Tesla yalnızca 1,5 milyar dolarlık BTC satın alımını açıkladı. Elektrikli otomobil üreticisinin güncellenmiş yatırım politikası, şirkete altın külçe veya altın ETF’lerde pozisyon alma yetkisi verirken, şirket şimdiye kadar sadece BTC’ye odaklandı.

Altın Boğa Jeffrey Gundlach, Değerli Metalin Önünde 'BTC Belki Teşvik Varlığı' Dedi

Bu arada, Gundlach’ın BTC hakkındaki görüşleri artık kripto varlığının önde gelen rakibi Peter Schiff ile çelişiyor. Gundlach, altından önce BTC’yi seçtiği için zaten Tesla’ya saldırdı. Benzer şekilde, Twitter’daki diğer altın destekçileri, Gundlach’ın kripto varlığına görünürdeki dönüşüyle ​​ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,483.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98