Altcoin Sezonunun Geldiği Hakkında Uzmanlar Ne Düşünüyor?

Bitcoin BTC
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum’un (ETH) ATH üstüne ATH yapması ile beraber akıllara altcoin sezonunun başlamış olabileceği geliyor. İşte uzmanlardan altcoin sezonuna dair yorumlar.

Ethereum’un fiyatı son bir yılda yaklaşık yüzde 1.500 arttı. Toplam piyasa değeri 400 milyar doları geçen Ether öncülüğünde birçok altcoin de yükselişe geçti. Bu durum hakkında Joshua Frank ise şu açıklamalarda bulundu;

Birçok yatırımcı Ethereum’u altcoin piyasasına açılan bir kapı olarak görüyor. Ethereum hakkında atılan tweetlerin sayısı 2020 Temmuz ayından bu yana katlanarak artmaya devam ediyor. ETH tüm zamanların en yüksek seviyelerini zorlamaya devam ederken 24 saatin üzerindeki Tweet hacmi inanılmaz bir şekilde artarak 59.000 dolara ulaştı.

Btc.d

Altcoin sezonunun geldiğine dair kanıt olarak gösterilen bir diğer konu ise Bitcoin hakimiyetinin (BTC.D) düşmesi olarak gösteriliyor. 2021 başlarında yaklaşık yüzde 70 olan BTC.D şu sıralar yüzde 45 civarında seyrediyor. Ethereum hakimiyeti ise artıyor ve yüzde 17’ye kadar çıkmış durumda. Bu durum yatırımcıların alternatiflere yöneldiğini gösterir nitelikte. Eric Anziani ise bu duruma şöyle yorum yapıyor;

Kurumsal şirketlerin Bitcoin’e gösterdiği ilgili bir nebze azaldığından dolayı, yatırımcılar Bitcoin dışındaki blockchainlere ve protokollere yönelmeye başladı. Bitcoin çok sağlam bir değer deposu olmasına rağmen, piyasa bir bütün olarak altcoin piyasası ve ilgili projelerinin kriptonun geleceği için ne kadar önemli olduğunun farkına varıyor.

DeFi, NFT ve DAO gibi projelerin alternatif olarak görülmesi ve tokenlerine ilginin artması altcoin sezonu terimini güçlendirir nitelikte. Ethereum’un yüksek işlem fiyatından uzaklaşmaya çalışan kullanıcılar, daha düşük işlem ücretli bu platformlara ilgi gösteriyor. Flora Sun konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

BSC Eylül 2020’de piyasaya sürüldüğünden beri 8 ayda, BSC üzerine 500’den fazla proje inşa edildi. Günlük işlem hacmi Ethereum’u %450 oranında aştı ve şu anda DeFi ekosisteminde 56 milyar dolarlık pasta payına sahip. BSC’nin üzerine inşa edilen tüm projeler bu büyümeye katkıda bulunuyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!