altcoin yatırımı

Altcoin Piyasa Değerleri 100 Milyar Doların Altına Düştü

Güncellenme Tarihi

Altcoin piyasa değerleri 19 Şubat’ta gerçekleşen piyasa katliamının ardından 100 milyar doların altına düştü. Altcoinlerin sistematik riski Bitcoin’den daha büyük olduğundan, risk-ödül oranı da öyle. Dün, altcoinlerin piyasa değerindeki düşüş BTC’den yaklaşık %2 oranında daha derindi.

Altcoin Piyasa Değerleri:Ripple Ve Litecoin’de Geri Çekilme

Deneyimli grafik analisti Peter Brandt , XRP’de de baş ve omuz paterninin teyidi konusunda uyarıyor. Desen Bitcoin üzerinde de oluşuyor ve genelinde benzer oluşumları ifade ediyor.

 Altcoin Piyasa Değerleri
Altcoin Piyasa Değerleri – Bitcoin

Dahası, benzer bir desen Litecoin [LTC] üzerinde de oynuyor. LTC’deki yükseliş ve düşüş daha büyük olsa da, son zamanlarda Bitcoin ile senkronize olmuş durumda. LTC için eşdeğer destek hedefi sırasıyla 67 dolar ve 52 dolar seviyeleridir.

 Altcoin Piyasa Değerleri
Altcoin Piyasa Değerleri – Litecoin

Ethereum Altcoin Piyasasını Yönetecek Mi?

Öncelikle altcoinleri yönlendiren ve bir kısmı da Bitcoin fiyatı ile şekillenen Ethereum fiyatı şu anda 250 doların üzerindeki aralık desteğinden ve 10-EMA’dan (Expoential Hareketli Ortalama) destek arıyor. Ethereum yazım saati itibari ile 129 dolardan işlem görmekte.

 Altcoin Piyasa Değerleri
Altcoin Piyasa Değerleri – Ethereum

Hafta sonuna doğru gerçekleşen fiyat hareketleri piyasada yükseliş veya düşüş eğilimi göstermede etkili olacaktır.

Şu anda, Bitcoin ve altcoin’lerin yakın zamandaki en yüksek seviyelerin üzerine çıkamaması ve ardından büyük bir geri çekilme nedeniyle satın alma momentumunun azalması bekleniyor. Boğalar direnç bölgelerinde zorlanacak gibi gözüküyor.

Kripto piyasaları düşmeye devam edecek mi yoksa alıcılar tekrar geri adım atacak mı? Lütfen görüşlerinizi bizimle paylaşın. 

Coinotag üzerinden Bitcoin haberleri, Coin Haber ve Coin Yorum başlıklarını takip edebilir; bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!