Perşembe, Şubat 25, 2021

Alman Şirket IOTA Tabanlı Yazılımı Başlattı!

PropOps, emlak endüstrisi için bir çek defteri yazılım çözümü sağlamak için IOTA Tangle’a güveniyor. Çözüm zaten yayında ve şu anda teknoloji şirketinin ortaklarına sunuluyor.

Önceki AMA’larda ve “IOTA Görüşmelerinde” Dominik Schiener, gayrimenkul endüstrisinin IOTA Tangle için ilginç bir uygulama alanı olduğuna işaret etmişti. Örneğin, IOTA’nın kurucu ortağı Ocak ayı sonlarında, özellikle gayrimenkul sektörünün IOTA’nın gelecekteki tokenleştirme ve akıllı sözleşme yetenekleriyle çok ilgilendiğini belirtti. Buna ek olarak Schiener, Aralık ayı ortasında IOTA Vakfı’nın IOTA Access’i uygulamak için emlak sektöründen bir ilk ortakla birlikte çalıştığını açıkladı.

Şimdi, sadece birkaç gün önce, Almanya merkezli Ludwigsburg teknoloji şirketi PropOps, kurumsal sahiplere ve kurumsal gayrimenkullere “çek defterinde tutulan bir emlak portföyü” sağlamak için IOTA Tangle’a güvendiğini duyurdu. Çözümün bir parçası olarak PropOps, gayrimenkul operasyon verilerini bir araya getirmek ve bulut altyapısına dayalı tarayıcı ve akıllı telefon uygulamaları sunmak için bir hizmet sağlayıcı olarak hareket eder. Çözüm zaten yayında.

IOTA tabanlı çek defteri şu şekilde çalışır:

Chris Müller’in “HelloIOTA Roundup” ın son sayısında vurguladığı gibi, şirket bir başlangıç ​​değil. Kurucular, Alexander ve Philipp Feil, Feil, Feil & Feil GmbH ile 10 yıldan fazla bir süredir gayrimenkul sektöründe çalışıyorlar ve dünya çapında 90’dan fazla çalışanı var.

Kardeşler, PropOps ile emlak sektörünün “güven problemini” ortadan kaldırmayı amaçlayan bir gayrimenkul yönetimi yazılımı çözümü sunuyor. Çözüm, işletme sahiplerinin ve mülk sahiplerinin “hızlanan pazarı, bina hizmetlerinin artan değer payını ve varlık ve portföy yönetiminde giderek artan bilgi ihtiyacını karşılamak için ihtiyaç duydukları veri egemenliğine” ulaşmalarını sağlar.

Otomotiv sektörüne benzer şekilde PropOps, gayrimenkul sektörü için tüm verileri kurcalamaya karşı korumalı ve kesintisiz bir şekilde IOTA Tangle’a kaydeden bir “çek defteri” yazılım çözümü sağlamayı amaçlamaktadır. Buna ek olarak, yol boyunca “mülk ve tesis yönetiminin kısmi otomasyonu mümkün olacak ve sensör teknolojisi ve robotiklerin anlamlı kullanımının önünü açacak.”

Nihayetinde PropOps, 10 yıldır şirket grubu içinde geliştirilen ve dağıtılan bulut tabanlı mikro hizmet altyapısı FieldPass aracılığıyla gayrimenkul sektöründeki hizmet sağlayıcılara bir köprü oluşturuyor.

Hizmet sağlayıcılar, PropOps kullanarak, görevlerini yerine getirdiklerini kanıtlamalıdır – daha sonra bilgilerin bir karması IOTA Tangle’da saklanır. Bu, ne zaman, ne yapıldığına dair kurcalamaya dayanıklı bir kayıt oluşturur. Mueller’in HelloIOTA Roundup sırasında açıkladığı gibi, çözümün potansiyeli çok büyük:

Sadece size bir fikir vermek için. 1 milyar Euro’nun üzerindeki varlıklar için hizmetlerini sunuyorlar. Açık olmak gerekirse, bu varlıkların sahipleri henüz IOTA tabanlı çözümü kullanmayı kabul etmediler, ancak şimdi onlarla konuşuyorlar ve böyle bir çözümün sağlayacağı faydaları ana hatlarıyla açıklıyorlar.

IOTA (MIOTA) fiyatı an itibariyle$ 1.19dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.66
  THYAO.IS₺13.07
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.26
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.31