Pazartesi, Kasım 30, 2020

Alman Hükümetinden Dijital Euro Açıklaması!

Alman Federal Hükümeti, Önümüzdeki yıllarda dijital bir merkez bankası para birimi olarak dijital bir avronun sunulmasını beklemiyor. Bu, Kasım ayında Alman Federal Meclisi’ndeki FDP parlamento grubunun küçük bir talebine yayınlanan bir yanıttan kaynaklanıyor.

Önümüzdeki Birkaç Yılda Dijital Euro Yok

Avrupa Merkez Bankası tarafından olası bir “E-Euro (blok zincirine dayalı)” tanıtımı hakkındaki değerlendirmeleri sorulduğunda Alman hükümeti, ECB Konseyi’nin 2021 ortalarında ilgili bir projenin başlaması için bir karar planladığını yazıyor.

Alman hükümeti,

“Eurosystem’in ödeme işlemlerinde çok sayıda projeyle ilgili deneyimine ve dijital merkez bankası parasının araştırılmasında halihazırda ilerlemiş olan ülkelerdeki gözlemlere dayanarak, böylesine büyük ölçekli bir proje için birkaç yıllık bir süre tahmin edilmelidir” diye ekledi.

Dijital merkez bankası parası (CBDC) konusundaki mevcut durumu sorulduğunda, Federal Hükümet:

“Diğer ülkelerdeki dijital merkez bankası parası üzerine yapılan sayısız çalışmanın yanı sıra özel piyasa oyuncularının sözde” küresel sabit paralar “çıkarma planları göz önüne alındığında, konunun tartışılması gerekiyor. Bu, özellikle merkez bankalarının uzmanlığına dayalı olarak dijital bir avronun olası tasarımına ilişkin analiz, tartışma ve deneyleri içerir. “

Avrupa Merkez Bankası Halka Dijital Euro Hakkında Soru Soruyor

12 Ekim’de, Avrupa Merkez Bankası olası bir dijital euro hakkında halka açık bir istişare başlattı. Federal Hükümet tarafından Ağustos ayında yayınlanan FinTech Konseyi tarafından yapılan bir açıklamada, dijital bir avronun olası avantaj ve dezavantajlarını ve hangi teknik özelliklerin kullanılabileceğini ayrıntılı olarak ele alıyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Celal Mutlu
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Coin Otağ ekibinde yazarlık ile birlikte sosyal medya uzmanı olarak da rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09