ALGYO, KOZAL, KRDMD, MPARK, TKFEN, TUPRS, AKBNK Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BİST-100 – Toparlanmanın devamı adına 1400 bölgesi önem taşıyor.

Geçtiğimiz hafta 1340 ve 1300 seviyelerine gerilemeyi kademeli alım fırsatı olarak öngördüğümüz BİST’te haftanın ilk yarısında oluşan performans, endeksi tepkide ilk aşamada öngördüğümüz 1400 bölgesine yaklaştırdı. Bununla birlikte tahvil faizlerinde yüksek seviyelerin korunması, düşük işlem hacimli eğilim, CDS’te gerilemenin sınırlı kalması ve bugün başlayacak yaklaşık 1.8 milyarTL’lik büyüklüğe sahip olması beklenen Ziraat GMYO halka arzı toparlanmanın ivme kaybında etkili faktörler olarak öne çıkabileceğini belirtmiştik. Söz konusu faktörler dün 1400 bölgesi altında baskıya neden olurken, yeni günde endekste sınırlı pozitif eğilimle açılış öngörüyoruz. 1380-1370 destek olmak üzere 1395-1400 bölgesinin öne çıkabileceğini düşünüyoruz. Gün için görünümde oluşan dip formasyonu fiyatlaması ve toparlanmanın devamı açısından 1400 seviyesi üzerinde kalınması gerektiğini düşünüyoruz.

VİOP Endeks30 – Kısa vadeli dirençler yeniden ön plana çıkabilir.

Endeks30 Nisan vade kontratta kapanış 1446,75 seviyesinde, akşam seansında kapanış ise 1446,75 seviyesinde gerçekleşti. 1440 bölgesi üzerinde yeniden pozitif eğilime geçen kontratta bu eğilimin korunması adına 1445-1440 bölgesinin korunması gerektiğini düşünüyoruz. Kontratta güne sınırlı pozitif eğilimle başlangıç yapılmasını bekliyoruz. Açılışı takiben tepki alımlarının ivme kazanması noktasında 1458-1460 bölgesini önemsiyoruz. Söz konusu bölgesinin aşılması 1470-1485 aralığına yönelik trade alanı açabilir. Aksi halde kısa vadeli olumlu görünümü zayıflatacak destek bölgeler üzerinde baskı artabilir.

ALGYO, KOZAL, KRDMD, MPARK, TKFEN, TUPRS, AKBNK

Günlük Strateji Fikirleri tablomuzda teknik analiz baz alarak oluşturduğumuz listede yer almış hisselerde destek ve direnç seviyeler mekanik formüllerle hesaplanmaktadır. Bu nedenle bazı hisselerde destek ve direnç seviyelerini hisse senedinin kademesine göre yuvarlayarak dikkate almanız gerekmektedir. Hisselere yönelik destek direnç seviyeler açılış öncesi belirlendiği için gün içi paylaşacağımız öneri ve/veya teknik analiz notlarında yer alacak seviyelerle farklılık gösterebilir. Hisseler alfabetik olarak sıralanmış, BİST-100 endeksi ve Garanti BBVA Yatırım Araştırma departmanı kapsamı baz alınmıştır. Performans değerlendirmesinde ilk 10 dakika verisi baz alınırken, performans bilgileri her ayın ilk işlem gününde paylaşılır. Açılış itibariyle Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğendiklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 yükseliş ve üzerinde açılış gerçekleştirenler ile Günlük Teknik Analiz Bazlı Beğenmediklerimiz listesinde yer alan hisseler arasında %5 düşüş ve altında açılış gerçekleştirenler listeden çıkarılacak, performans değerlendirilmesine de dahil edilmeyecektir. Arbitraj Fikirleri’nde öneri tarihinden itibaren izlenmekte ve arbitraj farkı %0.5 altına indiğinde öneri kapandığı gün performansına dahil edilmektedir. Pair Trade öneri performanslarında BİST’te spot piyasa kapanışındaki veriler baz alınmaktadır.

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni – (29.04.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!