Algorand Teknik Analizi: Yükseliş Başlayacak mı?

analiz-3

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Genel kripto para piyasası Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmesiyle birlikte yükselişe geçti. Bitcoin 67.000 dolar ATH seviyesine yükseldikten sonra çoğu altcoinde de yükselişler gözlemlendi. Ancak altcoin piyasasındaki yükselişlere rağmen Algorand, belirli bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor. ALGO eylül ayının başlarında 2.55 dolar seviyeleirne kadar bir yükseliş yaşadı. Ancak bu yükseliş sonrası düşüş trendine giren altcoin için yeni yükselişlerin olup olmayacağı yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

Algorand Kısa Vadeli Fiyat Analizi

Algorand-11.04-1

ALGO yazım sırasında 1.88 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Altcoinin grafiğinde bir simetrik üçgen oluşumu gözlemleniyor. ALGO için yukarı veya aşağı yönlü fiyat hareketlerinde bu simetrik üçgenin trend çizgilerinin test edilmesi muhtemel olacaktır. Altcoinin aşağı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye simetrik üçgenin alt trend çizgisi olacaktır. Bu trend çizgisinin kırılımı ile 1.75 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

Boğaların alım baskısını arttırması ile momentumun tersine dönmesi muhtemel olacaktır. Böyle bir durumda ise yukarı yönlü fiyat hareketleri aktif olacaktır. Algorand için yukarı yönlü fiyat hareketlerinde ilk hedef seviye 1.95 dolar direnç seviyesi ile simetrik üçgenin üst trend çizgisi olacaktır. Bu bölge yükselişlerin tekrardan başlayabilmesi için kritik bir öneme sahiptir. Çünkü bu seviyesinin aşılamaması ile yeni bir düşüş trendine girilmemesi muhtemel olacaktır. Ek olarak 1.95 dolar seviyesinin üzerinde istikrarlı fiyat hareketlerinin sağlanması durumunda 2.15 dolar direnç seviyesine doğru yeni bir yükseliş trendi başlayabilir.

ALGO Teknik Analizi: Teknikler Nötr Gözüküyor!

Algorand-11.03-2

Göreceli Güç Endeksi yarım çizginin üzerinde aşağı yönlü seyrediyor. RSI’ın aşağı yönlü seyrin devam edip satış bölgesine girmesi ile birlikte ALGO için düşüşler başlayabilir. Ek olarak MACD histogramında yarım çizgi üzerinde karışık sinyal çubukları gözlemleniyor. Bu da altcoin için momentumun nötr-negatif olduğunu göstermektedir.

ALGO yazım sırasında 50 günlük basit hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor. Aşağı yönlü fiyat hareketlerinde bu hareketli ortalamanın test edilmesi muhtemel olacaktır. Ancak 50 günlük basit hareketli ortalama altında istikrarlı fiyat hareketlerinin sağlanması durumunda 100 günlük basit hareketli ortalamaya kadar bir düşüş gerçekleşebilir. Böyle bir düşüş sonrası altcoinin derin bir düşüş trendine girmesi muhtemel olacaktır.

Önemli Destek Seviyesi

Kritik Direnç Seviyesi

1.75

1.95

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster