Pazartesi, Ocak 18, 2021

ALARK, BIMAS, GARAN, GOZDE, MGROS, THYAO, TCELL, ZOREN Hisse Önerileri ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında kar satışlarıyla geriledi ve günü %0.63 artışla 1,559 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 36.7 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 45 hisse değer kazandı, 49 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.41 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı piyasalarda ise pozitif bir seyir izleniyor.

ABD’de hisse endeksleri dünü teknoloji şirketlerindeki yükselişle hafif pozitif tarafta kapatırken, Avrupa’da artan aşılanma ve kısıtlamalar takip edildi. Son olarak Hollanda ve Almanya’da kısıtlamalar genişletilmişti, ancak hisse endeksleri yükselişine devam etti. ABD’de Intel %7 yükseliş kaydederken, Netflix, Amazon ve Apple ise %1’in üzerinde değer kazandı. Aralık ayı enflasyon verileri manşet olarak beklentilerin hafif üzerinde gerçekleşse de çekirdek enflasyon yatay kaldı. Bununla beraber ABD 10 yıllık tahvil faizi %1.10 seviyesinin altına geriledi. Öte yandan ABD Temsilciler Meclisi’nde yapılan oylamada Trump’ın “isyana teşvik” ile suçlandığı azil maddesi kabul edildi. Bundan sonraki süreç Senato’daki oylama ile devam edecek. İçeride ise Kasım ayı sanayi üretim verisi beklentilerin üzerinde arttı ve toparlanmanın son çeyrekte de devam ettiği görüldü. Aralık ayında kısıtlamalar sebebiyle ivme kaybı görülse de yılı %1 üzerinde GSYH büyümesi ile bitirmemiz beklenebilir. Öte yandan aşılanma süreci başladı ve ilk aşıyı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptırdı. Bugün ABD’de FED başkanı Powell’ın açıklamaları takip edilebilir. Powell’ın özellikle enflasyon beklentileri ve varlık alım programı ile ilgili yapacağı açıklamalar kritik olacaktır. Öte yandan Biden’ın bugün ekonomi politikaları ve mali teşvik paketi ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste dolar bazında kritik dirençler test ediliyor. Dolar bazında son 2 senenin zirvesi test edilirken($210-220),TL bazında da yükselen kanal direncine gelindi. Bu aşamada ivme kaybı normal karşılanabilir, 1,550 ara destek, 1,525 ise ana destek olarak izlenebilir. Yatırımcılara 1,525 zarar-kes seviyesi olmak üzere pozisyonlarını korumalarını öneriyor; telekomünikasyon, demir-çelik ve madencilik sektörlerinin ön plana çıkmasını bekliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste dolar bazında kritik dirençler test ediliyor. Dolar bazında son 2 senenin zirvesi test edilirken ($210-220), TL bazında da yükselen kanal direncine gelindi. Bu aşamada ivme kaybı normal karşılanabilir, 1,550 ara destek, 1,525 ise ana destek olarak izlenebilir.
 Yatırımcılara 1,525 zarar-kes seviyesi olmak üzere pozisyonlarını korumalarını öneriyor; telekomünikasyon, demir-çelik ve madencilik sektörlerinin ön plana çıkmasını bekliyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından alımların devam etmesi halinde 1.725 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.725 üzerinde 1.750 seviyesi hedef olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.713 ve 1.700 destek seviyeleri olarak izlenmelidir. 1.700 seviyesini kısa vadeli işlemler için zarar-kes seviyesi olarak belirliyoruz.

ALARK, BIMAS, GARAN, GOZDE, MGROS, THYAO, TCELL, ZOREN

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (14.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺28.70
THYAO.IS₺13.23
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.42
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.18