Aktif Ethereum Adres Sayısı 771 Bin Seviyesine Yükseldi

eth
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aktif Ethereum adreslerinin sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 771 bin’e tırmandı. Kasım 2020’de 739 bin ve Ocak 2018’de 735 bin olan önceki rekorları kırdı. Bu veriler Twitter üzerinden bildirildi.Ethereum zinciri, geçtiğimiz birkaç ay içinde pek çok olaya tanık olmuştu.

Ethereum Ağ, 1. çeyrekte işlemlerde 1.5 trilyon dolarlık işlem yaptı. Ayrıca, tüm Ethereum tabanlı DeFi platformlarında kilitlenen toplam değer şu anda 54 milyar doların üzerine ulaştı.

Toplam benzersiz adres sayısında da yüksek ağ etkinliği olduğu görüldü. EtherScan.io’ya göre, şu anda Ethereum blok zincirinde 148,8 milyondan fazla benzersiz cüzdan adresi var.

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, 2015 ortasındaki lansmanından bu yana blok zincirinin kullanımda istikrarlı bir artış yaşadığını söyleyebiliriz. Mevcut yüksek işlem ücretlerine rağmen dijital varlığın geleceği konusunda genellikle yükseliş eğiliminde olduğunu görüyoruz. Berlin güncellemesinin ardından, çoğu insan EIP-1559’u da içerecek olan Londra güncellemesinin uygulanmasını sabırsızlıkla bekliyor. EIP-1559, ağın artan işlem maliyetlerine bir çözüm olarak lanse edilmişti. Londra güncellemesi için kesin bir tarih olmamasına rağmen, çekirdek bir geliştirici Temmuz 2021 için bir tahmin verdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!