AKSEN, SISE, KRDMD, TAVHL, KCHOL, TOASO Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST100 endeksi gün içinde de gücünü korudu ve haftanın ilk işlem gününü %0.8 artışla 1,442 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 16.3 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 66 hisse değer kazanırken, 28 hisse değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 8.11 seviyesinden işlem görürken, dün kapalı olan Avrupa vadeli piyasaları pozitif, ABD vadelileri ise hafif negatif bir seyir izleniyor.

Dün ABD’de açıklanan imalat dışı PMI verileri beklentilerin üzerinde, güçlü toparlanmaya işaret etti. Geçen hafta güçlü gelen tarımdışı istihdam ve imalat PMI verilerinin ardından hizmet sektörünün de toparlanıyor olması büyüme beklentilerini daha da güçlendirdi. Öte yandan aşılanma oranları açısından da ABD pozitif ayrışmaya devam ediyor. Bu durumu hisse piyasalarına da pozitif yansıyor. ABD hisse endeksleri haftaya rekor tazeleyerek başladı ve teknoloji şirketleri yine başı çekti. Tahvil faizleri ve dolar endeksindeki gerileme hisse piyasalarını desteklemeye devam edebilir. Öte yandan ABD’de altyapı harcama paketinin finansmanına ilişkin vergi artışı konusu küreselleşmeye başladı. Hazine bakanı Yellen G20 ülkeleri ile çok uluslu şirketler için asgari bir vergi oranı üzerinde çalışıldığını belirtti. İçeride ise Mart ayı enflasyon verisi takip edildi. TÜİK’in açıkladığı verilere göre enflasyon aylık bazda %1.08 artarak, yıllık %16.19 seviyesine geldi. Bugün veri akışı sakin ancak içeride AB Komisyonu Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in Türkiye ziyaretinin yansımaları takip edilecektir.

BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste 1,450-1,475 direnç seviyeleri iken 1,425-1,390 destek seviyeleri olarak takip edilebilir. Kısa vadede 1,475 seviyesine doğru yükselişlerde kar realizasyonu öneriyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz.
 Endekste 1,450-1,475 direnç seviyeleri iken 1,425-1,390 destek seviyeleri olarak takip edilebilir. Kısa vadede 1,475 seviyesine doğru yükselişlerde kar realizasyonu öneriyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta alımların devam etmesi halinde 1.500 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.500 üzerinde 1.550 ve 1.580 önemli direnç seviyeleri olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.480-1.465 ve 1.450 seviyeleri destek olarak takip edilmelidir.

AKSEN, SISE, KRDMD, TAVHL, KCHOL, TOASO

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (6.04.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!