BIMAS, ENJSA, FROTO, ISCTR, TKFEN, DOHOL, MGROS Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BİST-100 – Kısa vadeli zayıflığın gündemden düşmesi adına 1350 aşılmalı.

Yakın vadede pandemi kaynaklı olumsuz haber akışıyla zayıf seyrin öne çıktığı MSCI GOP endeksinde dün %0.8’lik düşüş gördük. Buna karşın MSCI Türkiye endeksinde ise kayıp %2.6 olarak gerçekleşti. Kısa vadeye ilişkin pandemi sürecine ilişkin gelişmelerle birlikte dış politika konusunda somut haber akışı (ABD ile ilişkiler konusu önemini koruyor), para politikasına ilişkin yeni ipuçları (29 Nisan tarihli enflasyon raporu toplantısı önemli) ve MSCI Endeks değişikliklerine ilişkin gelişmelerin (11 Mayıs tarihinde açıklanacak) kısa-orta vade adına temel anlamda önemsediğimiz başlıklar olduğunu hatırlatalım. 1340 ve 1300 bölgelerine yönelik gerilemelerde tepkisel anlamda alım fırsatı olarak kullanılabileceğini belirtmiştik. Olası tepki alımlarının devamlılığı konusunda ise takip ettiğimiz başlıklardaki gelişmelerin belirleyici olmasını bekleriz. Haftanın son işlem gününde endekste zayıf bir açılışla başlanmasını bekliyoruz. 1320-1290 seviyeleri günlük bazda izlediğimiz destek bölgeler, olası tepki alımlarında direnç bölgeyi ise 1340-1350 bandı olarak öngörmekteyiz. Tepki alımlarının 1400 seviyesine yönelik devamı adına söz konusu direnç bölgenin aşılması gerektiğini düşünüyoruz.

VİOP Endeks30 – Destek arayışları sürüyor.

Endeks30 Nisan vade kontratta kapanış 1398,50 seviyesinde, akşam seansında kapanış ise 1405,75 seviyesinde gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta 1445 bölgesinin aşılmasıyla kısa vadede yeniden pozitif eğilim kazandığını belirttiğimiz kontratta, olumlu eğilimin korunması adına 1455 desteğinin korunamaması yakın vade adına zayıflığa dönüştü. Kısa vadede yeniden pozitif eğilime geçiş açısından ise 1440 bölgesini önemsiyoruz. Güne zayıf eğilimle başlanmasını beklediğimiz kontratta tepki alımlarının etkili olması adına 1415-1420 bölgesinin aşılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu koşulun sağlanamadığı ortamda yakın vadede destek arayışlarının gün içinde 1390-1370 aralığına yönelik devamını görebiliriz.

BIMAS, ENJSA, FROTO, ISCTR, TKFEN, DOHOL, MGROS

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni – (22.04.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!