AKBNK, ALKIM, DOAS, EKGYO, MGROS, ODAS, SOKM, TCELL, TKFEN, TRGYO, TURSG, VESTL, AKGRT, THYAO Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BİST-100 – Kısa vadeli destek bölge üzerinde tepki alımları devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta 1340 ve 1300 seviyelerine gerilemeyi kademeli alım fırsatı olarak öngördüğümüz BİST’te haftanın ilk gününde oluşan performans, endeksi tepkide ilk aşamada öngördüğümüz 1400 bölgesine yaklaştırırken, tahvil faizlerinde yükseliş ve düşük hacim süreci tepki hareketi olarak değerlendirmemize neden olmakta. 28 Nisan tarihinde başlayacak ve yaklaşık 1.8 milyarTL’lik büyüklüğe sahip olması beklenen Ziraat GMYO halka arzı da toparlanmanın ivme kaybında etkili bir faktör olarak öne çıkabilir. Güne sınırlı pozitif eğilimle açılış beklediğimiz endekste 1390-1400 aralığında tepki yükselişinin ivme kaybedebileceğini düşünüyoruz. 1365 bölgesi altında bir gerileme gün içi vadede kritik 1350 bölgesine yönelik riskleri artırabileceğinden, öngördüğümüz ivme kaybını öne çekebilir.

VİOP Endeks30 – Etkili tepki alımları kısa vadeli dirençlerde ivme kaybedebilir.

Endeks30 Nisan vade kontratta kapanış 1452,25 seviyesinde, akşam seansında kapanış ise 1458 seviyesinde gerçekleşti. Kısa vadede yeniden pozitif eğilime geçiş açısından önemsediğimiz 1440 bölgesinin aşılması dün etkili tepki alımlarını beraberinde getirdi. Bu eğilimin korunması adına 1420- 1415 bölgesinin korunması gerektiğini düşünüyoruz. Kontratta güne sınırlı pozitif eğilimle başlangıç yapılmasını bekliyoruz. Bununla birlikte olası olumlu açılışı takiben 1470-1485 bandında tepki yükselişi ivmesini kaybedebilir. Gün içerisinde 1450 bölgesi altında bir gerileme de öngördüğümüz kar satışlarının öne çekilmesi riskini artırabilir.

AKBNK, ALKIM, DOAS, EKGYO, MGROS, ODAS, SOKM, TCELL, TKFEN, TRGYO, TURSG, VESTL, AKGRT, THYAO

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni – (27.04.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!