AKSEN, AEFES, GOODY, MGROS, TUPRS, SISE Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BİST-100 endeksi günün ilk yarısında 1,418 seviyesine kadar yükselse de kapanışı 1,407 seviyesinden gerçekleştirdi. İşlem hacmi 25.8 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 31 hisse değer kazandı, 68 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken, sabah saatlerinde dolar/TL 8.03 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda yatay bir seyir izleniyor.

Küresel hisse piyasalarında genel olarak iyimserlik sürüyor. Dün ABD’de açıklanan güçlü perakende satışları verisi endekslerdeki yükselişi desteklerken, aşılanmanın planlandığı gibi gittiği sürece özellikle sanayi şirketlerinde pozitif görünüm de sürecektir. Dün S&P ve Nasdaq %1’e yakın yükselirken, Dow Jones da 34,000 seviyesine yükseldi. Avrupa ve Asya piyasaları da yükselişe katıldı. Bu sabah açıklanan Çin ilk çeyrek büyüme verisinin beklentilerin altında kalması vadeli piyasalarda hafif baskı oluştursa da genel iyimserlik sürüyor. Son dönemde ABD tahvil faizlerindeki geri çekilme risk iştahını canlandırdı. İçeride ise TCMB faiz kararı odak noktası oldu. TCMB piyasa beklentisine paralel şekilde politika faizini değiştirmedi. Daha önceki karar metinlerinde bulunan şahin tondaki ifadelerin çıkarılması, sıkı duruşun korunacağı ifade edilmiş olmasına rağmen güvercin tonda algılandı. Yine de dolar endeksinin de etkisiyle kurda 8.01’li seviyeler görüldü. Hisse tarafında ise özellikle bankalarda ciddi giriş gözlendi.

BIST-100 endeksinin hafif pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,400 üzerinde 1,425-1,440 bandı yeniden hedeflenebilir. Ancak 1,440 direnci kısa vadeli yükselişin devamı açısından önemli olacaktır. 1,390-1,360 ise destek ve kısa vadeli zarar-kes seviyeleri olarak takip edilebilir. Sektörel bazda perakende, petrokimya ve demir-çelik şirketlerini beğenmeye devam ediyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin hafif pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz.
 Kısa vadede 1,400 üzerinde 1,425-1,440 bandı yeniden hedeflenebilir. Ancak 1,440 direnci kısa vadeli yükselişin devamı açısından önemli olacaktır. 1,390-1,360 ise destek ve kısa vadeli zarar-kes seviyeleri olarak takip edilebilir. Sektörel bazda perakende, petrokimya ve demir-çelik şirketlerini beğenmeye devam ediyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta alımların devam etmesi halinde 1.490 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. Bu seviyenin üzerinde 1.500 ve 1.550 majör direnç seviyeleri olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.465-1.450 ve 1.420 seviyeleri destek olarak takip edilmelidir.

AKSEN, AEFES, GOODY, MGROS, TUPRS, SISE

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (16.04.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!