Pazartesi, Mart 1, 2021

Akşam Dolar Yorumları / IKON Menkul – 19.01.2021

USDTRY – Haftanın İlk Gününde Teknik Görüntü Ne Durumda ?

USDTRY paritesi, bu hafta gerçekleştirilecek TCMB Para Politikası Kurulu toplantısı öncesi hafif tepkilerle 7.50 seviyesine geldi.

Karardan bağımsız, teknik olarak baktığımızda paritenin geçtiğimiz günlerde 7.24 seviyesine kadar geri çekildiğini, 200 günlük ortalamayı birkaç kez test ettiğini ancak günlük mum kapanışlarının bu ortalama altında kalamadığını görmüştük. Bu ortalamanın destek olarak çalışması ve kırılmaması, fiyatların hafif tepkilerle yukarı doğru hareket etmesine sebep oluyor. Düşüşü izlediğimiz 8 günlük ortalama da yukarı yönde kırılınca bu hafta itibariyle fiyatlar 7.50’ye geldi. Önümüzdeki birkaç gün önemli olabilir çünkü yeniden satış gelmezse ya da tepkiler devam ederse 8.58’den gelen kısa vadeli ve dik açılı sayılabilecek downtrend kırılmış olacak. Bu durum teyit edilirse tepkilerin devamı gelebilir.

Olası kar satışlarında ise ilk önemli destek 7.40 seviyesi olarak görülmekte. RSI indikatörü ile baktığımızda günlük grafikte RSI(14)’ün 52-54 bölgesi yukarı yönde geçilirse paritede tepkiler devam edebilir. Bu bölge geçilemezse tepkilerin sınırlı kalması öngörülebilir.

Destekler: 7.40 – 7.30 – 7.19
Dirençler: 7.50 – 7.61/7.67 – 7.78

Kaynak: IKON Menkul Akşam Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.38
THYAO.IS₺13.74
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.08
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.14