Perşembe, Şubat 25, 2021

AKBNK, GARAN, KCHOL, KOZAL, TOASO, TAVHL, TCELL Hisse Önerileri Ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi haftanın son işlem gününü kar satışlarıyla %0.5 kayıpla 1,538 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi yılın en düşük seviyesinde 24.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 31 hisse değer kazandı, 68 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.02 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda pozitif bir seyir izleniyor.

ABD endeksleri haftayı %1’in üzerinde değer kazancı ile tamamlarken, enerji ve mali sektör yükselişte başı çekti. ABD tahvil faizlerinde ve petrol fiyatlarındaki yükseliş ile beraber değerlendirdiğimizde bu fiyatlamanın ekonomik toparlanma/reflasyon fiyatlaması olduğunu söyleyebiliriz. Zira ABD’de özellikle Şubat ayında toparlanmaya duyarlı döngüsel sektörlerin daha güçlü performans sergilediğini görüyoruz. Aşı dağıtım süreci, ivme kaybeden salgın ve mali teşvik paketi beklentileri de yükselişi destekliyor. Avrupa ve Asya piyasalarında da benzer görünümler mevcut. Bu haftaya başlarken ABD ve Çin piyasaları tatil, bu nedenle işlem hacmi sakin bir başlangıç beklenebilir. Ancak haftanın devamında önemli veriler takip edilecek. İçeride ise şirket bilançoları ve TCMB faiz kararı bu hafta yakından izlenecek. Bugün Halk Bankası ve Koç Holding finansallarının açıklanmasını bekliyoruz.

BIST-100 endeksinin güne pozitif başlayacağını öngörüyoruz. TL bazında 1,550 seviyesi üzerinde kalmakta zorlanan BIST100 endeksinin dolar bazında uzun vadeli görüntüsü umut vadediyor. Bu aşamada 1,500 destek ve zarar-kes seviyesi olmak üzere pozisyonların korunmasını öneriyoruz. Kısa vadede 1,550 referans seviyesi üzerinde 1,600 seviyesinin hedeflenebileceğini düşünüyoruz. Madencilik, telekomünikasyon ve holdinglerin bu hafta ön planda kalmasını bekliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif başlayacağını öngörüyoruz. TL bazında 1,550 seviyesi üzerinde kalmakta zorlanan BIST100 endeksinin dolar bazında uzun vadeli görüntüsü umut vadediyor. Bu aşamada 1,500 destek ve zarar-kes seviyesi olmak üzere pozisyonların korunmasını öneriyoruz. Kısa vadede 1,550 referans seviyesi üzerinde 1,600 seviyesinin hedeflenebileceğini düşünüyoruz.
 Madencilik, telekomünikasyon ve holdinglerin bu hafta ön planda kalmasını bekliyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.640 seviyesini ve 1.655-1.660 bölgesini direnç olarak takip ediyor olacağız. Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.620 ve 1.610 seviyelerini kısa vadede ilk destek seviyeleri olarak izliyoruz.
 Yükselişlerin devamı açısından 1.655 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlanmasını önemli buluyoruz

AKBNK, GARAN, KCHOL, KOZAL, TOASO, TAVHL, TCELL

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (15.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺20.40
THYAO.IS₺12.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.16
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.40