Pazar, Mart 7, 2021

Airdrop Nedir?

Kripto para hakkında farkındalık yaratmak için bu kripto paranın ücretsiz olarak dağıtılması sürecine airdrop denir. Airdrop, bir tür pazarlama ve reklamcılık yöntemidir.

İlk kripto para tekliflerinden (ICO) farklı olarak, airdrop, kripto para birimi kullanıcıları için tokenlerini tamamen ücretsiz olarak dağıtmayı içerir.

Airdrop, farkındalık yaratmayı amaçladığı için yeni kripto para projeleri tarafından sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Proje sahipleri, projeye daha fazla insanı çekmek için bir teşvik olarak ücretsiz token dağıtır. Bu şekilde projeler, ICO’lara katılımı da artırabilir.

Airdrop’a katılmak isteyenlerin genellikle proje tarafından belirlenecek tarihten önce kripto cüzdanına sahip olması ve cüzdanında belirli bir miktar kripto para birimi bulundurması isteniyor. Bazı projeler de katılımcılardan sosyal medyada paylaşım talep edebilir. Ancak, airdrop’lar kar elde etmeyi amaçlamaz ve tamamen reklamdır.

Binlerce kripto para ve tokeninin bulunduğu ve rekabetin yüksek olduğu sektörde airdrop, projelere öne çıkma şansı veriyor. Öte yandan, airdrop hakkında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Airdrop’a katılmak için ön koşul olarak projeye belirli bir miktar kripto para gönderilmesini gerektiren projeler genellikle sahtekarlıktır ve çok dikkatli olunması gerekir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,571.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22