Ahlatcı Yatırım Haftalık Hisse Tavsiyeleri – (13-17 Temmuz 2020)

hisse önerileri

Geçen hafta model portföyde belirlediğimiz hisselerden hedef fiyat/hedef fiyat aralığına ulaşan ve hatta geçen pay senetleri AEFES ve PETKM olmuştur. Geçen hafta içinde gördüğü en yüksek seviyeye göre bir önceki hafta sonu kapanış değerine göre en yüksek getiriyi sağlayan pay senedi %9.0 yükseliş ile AEFES olurken AEFES’i %7,5 yükseliş ile PETKM takip etti.  3 Temmuz- 10 Temmuz kapanış fiyatlarına göre ise AEFES %4,1 yükseliş ile en yüksek performansı göstermiştir. Tüm pay senetleri zarar durdur seviyelerine yaklaşmadan haftayı tamamlamışlardır.

Haftalık Model Portföy

Geçen hafta XU100’de %0,81 düşüş oluşurken, model portföyün ortalama getirisi %-1,63 olmuştur. Yeni haftada AEFES’i model portföyde tutmaya devam ediyoruz. GARAN, AKBNK, PETKM ve KORDS pay senetlerini model portföyümüzden çıkarırken ARCLK, EREGL, TTKOM ve THYAO hisselerini ise portföyümüze ekliyoruz.

AEFES, ARCLK, EREGL, TTKOM, THYAO

Ahlatci Yatirim Haftalik Hisse Onerileri – 13 17 Temmuz 2020

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Haftalık Model Portföy

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.