Pazartesi, Nisan 19, 2021

AEFES Hisse Önerileri Ve Yorumları

Hızlı Erişim Menüsü göster

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne sınırlı negatif eğilimle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde dalgalı bir seyir izlerken günü %0,09 yükselişle 1.528,82’den kapattı. Endeks kısa vadeli düşüş akımını yukarı yönde kırarken kısa vadede 1.502 üzerinde tutundukça geri çekilmeler olsa da ilk hedef 1.548-1.553 aralığı olmak üzere yükselişini devam ettirmesi beklenmektedir. Endeksin 1.553 üzerinde 1.575-1.582 aralığını hedeflemesi beklenir. Endeksin gün içinde 1.514 altına gelmesi durumunda 1.502’lere doğru geri çekilme gerçekleştirmesi beklenir. Bu seviye altındaki olası bir kapanışta ise kısa vadeli bir boğa tuzağı oluşması ve ilk hedef 50 GHO’nın geçtiği 1.490 olmak üzere yeniden 1.460-1.465 aralığına kadar düşüşün tekrar güçlenme riski oluşacaktır. Gün içinde 1.550 ve üzerine düşük hacimli yükseliş trade amaçlı satış fırsatı, 1.502-1.507 aralığına gerileme ise alım fırsatı olarak takip edilebilir. Kısa vadeli teknik göstergelerdeki güçlü pozitif görünüm geri çekilmeler olsa da alım fırsatı olacağına ve yükselişin devam edeceğine işaret etse de momentumdaki zayıflama gün içinde kar satışı oluşacağına işaret ediyor. Endeksin güne hafif pozitif eğilimle başlaması beklenmektedir.

AEFES

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten – (3.03.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.
USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺24.60
THYAO.IS₺11.65
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.18
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺15.21