AEFES, EREGL, PETKM, KRDMD, MGROS, TOASO Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BİST100 endeksi gün içinde de gücünü korudu ve % 1.31 artışla, 1,392 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi 16.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 66 hisse değer kazandı, 31 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken, sabah saatlerinde dolar/TL 8.23 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda karışık bir seyir izleniyor.

ABD’de beklentilerin üzerinde gerçekleşen ekonomik veriler ve şirket bilançolarına rağmen endeksler rekor seviyelerine yakın, yatay seyretti. Bugün tüm piyasaların gözü FED toplantısında olacak. Son dönemde Kanada, Rusya gibi merkez bankalarının varlık alımlarını azaltıp, sıkılaşma sinyali vermeleri diğer gelişmiş ülke merkez bankalarına ilişkin beklentileri de şekillendiriyor. Ekonomik toparlanma anlamında, aşılanma oranlarını düşündüğümüzde ABD çok avantajlı görünüyor. Bu aşamada FED’in ne zaman varlık alımlarını azaltacağı merak konusu. O yüzden bugünkü toplantıda herhangi bir politika değişikliği beklemesek de geleceğe yönelik sözlü yönlendirme ihtimali söz konusu. Piyasa fiyatlamaları, FED’in varlık alımlarını bu yılın son çeyreğinde azaltacağı, 2022’nin son çeyreğinde ise faiz artırımı olabileceği yönünde şekilleniyor. Bu nedenle bu toplantı öncesinde tüm piyasalarda bir dengelenme ve bekleyiş muhtemel. ABD 10 yıllık tahvil faizi %1.58, Euro/Dolar paritesi ise 1.21 seviyesine yakın işlem görüyor. Küresel piyasalarda FED’in dışında şirket bilançoları da fiyatlamalar üzerinde etkili oluyor. Bugün Avrupa’da Deutsche Bank, Sanofi gibi şirket bilançoları beklenirken, ABD’de Apple ve Facebook finansallarını açıklayacak.

BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede oluşan dip formasyonlarını yukarı tamamlayan endekste 1,380-1,375 ilk destek bölgesi olmak üzere 1,400-1,415-1,440 dirençleri hedeflenebilir. Bilanço sezonunun başlamasıyla fiyatlamalar ayrışsa da genel beklentilerimizi koruyoruz. 1,380 zarar-kes seviyesi olmak üzere özellikle demir-çelik, perakende ve petro-kimya sektör hisselerini tercih ediyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif seyirle başlamasını bekliyoruz.
 Kısa vadede oluşan dip formasyonlarını yukarı tamamlayan endekste 1,380-1,375 ilk destek bölgesi olmak üzere 1,400-1,415-1,440 dirençleri hedeflenebilir. Bilanço sezonunun başlamasıyla fiyatlamalar ayrışsa da genel beklentilerimizi koruyoruz. 1,380 zarar-kes seviyesi olmak üzere özellikle demir-çelik, perakende ve petro-kimya sektör hisselerini tercih ediyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta alımların devam etmesi halinde 1.475 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. Bu seviyenin üzerinde 1.490 ve 1.500 majör direnç seviyeleri olarak izlenebilir.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.450-1.425 ve 1.400 seviyeleri destek olarak takip edilmelidir.

AEFES, EREGL, PETKM, KRDMD, MGROS, TOASO

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (28.04.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!