Pazartesi, Mart 1, 2021

AEFES, ARCLK, KCHOL, KRDMD, TAVHL, TCELL, TTKOM, YATAS Hisse Önerileri Ve Yorumları

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne alımlarla başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında da gücünü korudu ve %1.56 artışla 1,562 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi yılın en düşük seviyesinde 28.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 80 hisse değer kazandı, 18 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 6.95 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda pozitif seyir sürüyor.

Küresel piyasalarda toparlanma fiyatlaması devam ediyor. ABD hisse piyasaları yükselişine devam ederken, ABD 10 yıllık tahvil faizi Mart 2020’den bu yana ilk kez %1.25 seviyelerine yükseldi. Asya ve Avrupa piyasalarında da iyimserlik sürerken, petrol fiyatlarında ise hem toparlanma fiyatlaması hem de arz kaynaklı etki ile güçlü seyir izleniyor. Global çapta planlanan aşılanma oranlarına ulaşılabiliyor olması, öte yandan mali teşvik paketi görüşmelerinin devam etmesi, risksiz varlıklardan riskli varlıklara geçişi hızlandıran faktörler olarak değerlendirilebilir. Varlık fiyatlamaları için tahvil faizleri çok yakından izlenmeli, zira negatif faizli tahvil stoku gerilemeye devam ediyor. Bu durum altın başta olmak üzere değerli metaller üzerinde baskı yaratabilen bir faktör iken, hisse piyasaları için ilk aşamada pozitif olarak değerlendirilebilir. Yine de faizlerin yükseliyor olması bir noktadan sonra değerlemeler üzerinde sınırlayıcı rol oynayacaktır. Bugün ABD piyasaları açılıyor, Çin ise yine kapalı olacak.

BIST-100 endeksinin güne pozitif başlamasını bekliyoruz. Endekste 1,550 üzerinde kısa vadede 1,570-1,600 bandı hedef olarak değerlendirilebilir, 1,550 ise referans seviye olarak takip edilmelidir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif başlamasını bekliyoruz.
 Endekste 1,550 üzerinde kısa vadede 1,570-1,600 bandı hedef olarak değerlendirilebilir, 1,550 ise referans seviye olarak takip edilmelidir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.655-1.660 bölgesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.660 üzerinde ise 1.675 seviyesi direnç olarak izlenmelidir. Olası aşağı yönlü hareketlerde 1.640 ve 1.630 seviyelerini kısa vadede ilk destek seviyeleri olarak izliyoruz.
 Yükselişlerin devamı açısından 1.655 seviyesi üzerinde kalıcılık sağlanmasını önemli buluyoruz.

AEFES, ARCLK, KCHOL, KRDMD, TAVHL, TCELL, TTKOM, YATAS

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (16.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.32
THYAO.IS₺13.76
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.12
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.17