ABD’nin Kripto Para Regülasyonlarında Son Durum Ne?

Biden Yönetimi nihayet endüstrinin yeni kripto düzenlemelerinden gerçekte neler bekleyebileceğine dair ipuçları vermeye başlıyor.

biden dayı
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mayıs, ABD düzenleyici cephesinde (ve genel olarak kripto cephesinde) oldukça hareketli bir aydı. Biden Yönetimi nihayet geniş açıklamaların ötesine geçiyor ve endüstrinin yeni kripto düzenlemelerinden gerçekte neler bekleyebileceğine dair ipuçları vermeye başlıyor.

Farklı kurumlardaki çeşitli ABD hükümet yetkilileri, kripto ve kripto düzenlemelerine nasıl baktıklarını açıkladı. Fintech ve kriptoya odaklanan bir kongre grubu kuruldu. Sonunda Başkan Joe Biden yönetiminin kriptoyu tam olarak nasıl gördüğüne dair bir bakış atıyoruz. Kötü aktörlere ve çok hızlı çabalara karşı somut düzenleyici önerilerden daha fazla uyarı var, ancak genel eğilim çizgisi, kriptonun burada kalacağına dair artan bir kabul gibi görünüyor.

Amerika kripto para

ABD’de Son Durum!

Federal Mevduat Sigorta Kurumu, bankaların dijital varlıkları nasıl kullandığı ve federal düzenleyicinin kuruluşlara yardımcı olmak için neler yapabileceği hakkında bilgi talebini resmi olarak yayınladı.

Yeni Para Birimi Denetçi Vekili Michael Hsu, personeline, Trump yönetimi tarafından yayınlanan tüm bekleyen meseleleri ve yorumlayıcı rehberliği incelemelerini emrettiğini duyurdu. Federal Rezerv ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu, kripto politikasını incelemek için potansiyel bir kurumlar arası grubu tartışıyorlardı.

Bir gün sonra, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Fed’in dijital bir dolar hakkındaki ilk araştırma raporunun bu yaz yayınlanacağını yineledi. Ayrıca ABD merkez bankası dijital para biriminin tüketicinin mahremiyetine ve korumasına öncelik vermesi gerektiğine inandığını söyledi.

Bundan birkaç saat sonra, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, kriptodaki kötü aktörlerin yaptırım eylemlerine hazırlanmaları gerektiği konusunda uyardı. Finans Sektörü Düzenleme Kurumu’nun 1.700 üyesine hitaben yaptığı konuşmada konuştu.

Yine Perşembe günü, Hazine Bakanlığı kriptoyla ilgili tüm bölümü içeren bir vergi planı yayınladı ve yasadışı faaliyetler için kripto kullanımıyla ilgili “önemli bir tespit sorunu” olduğu konusunda uyarıda bulundu. Tek bir işlemde 10.000 doların üzerinde kripto alan borsaların bunu bildirmesi önerildi.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!