ABD’li Senatörden BTC Yorumu! Devletler Kabul Edecek Mi?

ABDli-Senator-frozen

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Amerika Birleşik Devletleri senatörü Cynthia Lummis Devletlerin BTC kabul etmesinin hızlanacağını söyledi! İşte detaylar!

BTC Kabulü Hızlanabilir!

BTC Kabulü
BTC Kabulü

ABD’li senatör Cynthia Lummis, Bitcoin savunuculuğu ile tanınıyor. Bu sebeple kendisi Bitcoin’in bir değer deposu olarak kalması için düzenlemeler yapılması konusunda çağrılarda bulunuyor. Bitcoin’in devletler tarafından gelecekte kabul edileceğini de ekliyor. Senatör Bitcoin için olumlu yönde düzenlemeler yapılmasını ve bu şekilde hem yasa dışı faaliyetlerin önüne geçileceğini hem de yeni teknolojiyi kabul edebileceklerini söylüyor.

Ayrıca açıklamalarında büyük devlet harcamalarının dijital varlıkların benimsenmesini hızlandırmak için ondan daha fazlasını yaptığını söyledi. Bu sebeple gelecekte kripto paraların kabul edilebileceği bir dünya görebileceğimizin sinyallerini verdi. Paylaşımında “Büyük devlet harcamaları (yanlışlıkla) dijital varlıkların benimsenmesini hızlandırmak için benden çok daha fazlasını yapıyor. Para birimimizin değer kaybetmesi, bir değer deposu olan bitcoin gibi dijital varlıklara kaçışa neden oluyor.” cümlelerine yer verdi.

BTC Yasal Olarak Kullanılmalı!

BTC Yasal Olmalı!
BTC Yasal Olmalı!

İnsanlar Bitcoin kullanacaksa bunu devletlerin yasal hale getirerek yolsuzlukların önüne geçilmesi gerektiğinin altını çizdi. Vergi kaçırma, kara para aklama gibi suçlarda kullanılabilen dijital paraların yasal bir düzenleme ile kabul edilmesinin bu gibi yolsuzluklarında önüne geçebileceğini belirtti. Senatör yaptığı açıklamalarda “Bitcoin’in iyi bir değer deposu olarak hizmet etmeye devam edebileceğinden emin olmak istiyoruz. Ve El Salvador’un yaptığı gibi yasal ihale haline gelecekse, bunu Banka Gizliliği Yasası ve kara para aklamayı önleme yasalarına uygun şekillerde kullandığımızdan emin olmamız gerekir. Yasal olarak kullanıldığından emin olmak istiyoruz.” sözlerine yer verdi. Senatör Amerikada Bitcoin destekçisi olarak tanınıyor.

BTC Tuttuğunu Açıkladı!

Bitcoin'i Altın ile Benzetti!
Bitcoin’i Altın ile Benzetti!

Senatör aynı zamanda elinde Bitcoin tuttuğunu da açıkladı. Altcoinler ile ilgili yatırım yapıp yapmadığı da senatöre yöneltilen sorular arasındaydı. Senatör tuttuğu tek kripto para biriminin Bitcoin olduğunu söyledi. “Büyük bir mağaza değeri olduğu için ona sahibim. Onu kurtaracağım. Böylece emekli olduğumda onun orada olduğunu bileyim. Anladığım tek dijital varlık Bitcoin. Çünkü çok büyük bir değer deposu. Yalnızca 21 milyon tane mevcut.” sözlerine yer verdi. Bunun yanı sıra senatör açıklamasında Bitcoin’i altın gibi görmekten bahsetti. Açıklamada emeklilere bir tavsiye verdi. Tavsiyede Bitcoin’i değerini altın gibi koruyacak bir varlık olarak görmelerinden bahsetti.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook