Diğer
  Ana SayfaHaberABD'den Kritik Açıklamalar: Bitcoin Fiyatı Sert Düştü!

  ABD’den Kritik Açıklamalar: Bitcoin Fiyatı Sert Düştü!

  -

  • Bitcoin fiyatı Pazartesi günkü kayıplarını terse çevirerek bugün tekrar 27 bin doların altına geriledi.
  • Bugün saat 17.05’te beklenen ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın konuşması başlamadan önce Bitcoin fiyatında düşüş derinleşti.
  • Günlerdir ABD’de devam eden borç tavanı anlaşması sürecinde hala bir sonuç çıkmaması yatırımcılar için endişe yarattı.

  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’dan gelen çarpıcı açıklamalar kripto para piyasasını sarstı! Bugün yatırımcıların takip etmesi gereken önemli gelişmeler!

  Janet Yellen, Çarpıcı Açıklamalar Yaptı

  bitcoin-abd

  Bitcoin fiyatı Pazartesi günkü kayıplarını terse çevirerek bugün tekrar 27 bin doların altına geriledi. Bugün saat 17.05’te beklenen ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın konuşması başlamadan önce Bitcoin fiyatında düşüş derinleşti ve fiyat 26 bin 144 dolara dokundu.

  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın konuşmasının başladığı sırada Bitcoin, 26 bin 310 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Günlerdir ABD’de devam eden borç tavanı anlaşması sürecinde hala bir sonuç çıkmaması yatırımcılar için endişe yarattı. Bugün Janet Yellen, borç tavanı konusuna da değindi.

  Yellen, 1 Haziran’da ABD’nin yeterli nakit parasının olmayabileceğini açıkladı. Ardından şunları söyledi;

  • Hükümetin mali durumu hakkında yakında kongreye bilgi vereceğiz.
  • Ödeyemeyeceğimiz bazı yükümlülüklerimiz olacak.
  • Borç tavanı yükseltmek için bir anlaşmanın mümkün olduğuna inanıyorum.
  • Olası bir borç ödememe durumunda ciddi miktarda finansal piyasa sıkıntısı oluşabilir.

  Bu açıklamaların ardından Bitcoin fiyatı 26.080 dolar seviyesine kadar gerileme gösterdi. ABD’de borç tavanına ilişkin anlaşmaların hala bir sonuç vermemesi ve ilerleme kaydedilmemesi yatırımcılar için bir belirsizlik ortamı oluşturuyor.

  ABD Temsilciler Başkanından Durum Değerlendirmesi

  Ek olarak, bugün ABD Temsilciler Başkanı Kevin McCarthy, saat 18.45’te ekran karşısına geçerek son durum hakkında bilgiler verdi.

  Henüz bir ilerleme olmamasına rağmen, McCarthy, bugün borç tavanı anlaşmasında ilerleme olabileceğini söyledi ancak hala bu konuda hedefe uzak olduklarını ve çok çalışmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

  Tüm bunlar olurken, yatırımcılar bugün önemli olan bir başka olayı daha bekliyor. Bugün saat 21.00’de FED’in yani ABD Merkez Bankası’nın toplantı tutanakları açıklanacak. Piyasalar için önemli olan bu tutanaklar yatırımcılar tarafından dikkatle takip edilecek. Bu tutanaklar CO NEWS’in Telegram ve Twitter hesabında anlık olarak yayınlanacak.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler