Diğer

  ABD’deki Kritik Enflasyon Raporları Bugün Açıklanıyor! Bitcoin Nasıl Etkilenecek?

  • Bu TÜFE açıklaması, ABD Federal Rezerv’in daha fazla para politikası sıkılaştırmayı tercih edip etmeyeceğini veya bir mola vereceğini belirleyecek önemli verilerden biridir.
  • Goldman Sachs, Bloomberg, Morgan Stanley, RBC ve Wells Fargo da TÜFE’nin %3,6 olarak geleceğini bekliyor. Visa ve CIBC ise TÜFE’nin %3,5 olacağını tahmin ediyor.
  • BTC fiyatı, TÜFE verileri öncesinde dalgalanma gösteriyor ve şu anda 25.990 dolar seviyesinden işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 25.744 dolar ve 26.451 dolar olarak belirlendi.

  ABD’deki kritik enflasyon raporları bugün açıklanacak! Enflasyon için beklentiler nedir? Bitcoin fiyatı bundan etkilenecek mi?

  ABD’deki Enflasyon Verileri Bugün Açıklanacak

  Bitcoin-BTC

  Amerika İş İstatistikleri Bürosu bugün Ağustos ayı için tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerini açıklayacak. ABD’deki yıllık enflasyon oranının %3,6 olması bekleniyor ve bu, üst üste ikinci ay artışı anlamına geliyor. Temmuz ayı enflasyonu beklenenden daha düşük, %3,2 olarak geldi, ancak Haziran ayının en düşük seviyesi olan %3’ün üzerindedir.

  Bu arada, istikrarsız gıda ve enerjiyi içermeyen çekirdek enflasyonun %4,7’den %4,3’e düşmesi bekleniyor. Bu TÜFE açıklaması, ABD Federal Rezerv’in daha fazla para politikası sıkılaştırmayı tercih edip etmeyeceğini veya bir mola vereceğini belirleyecek önemli verilerden biridir. Fed, geçen ay enflasyonu daha fazla dizginlemek için faizleri başka 25 baz puan artırdı.

  Wall Street, TÜFE’nin piyasa görüşü ile uyumlu bir şekilde geleceğini tahmin ediyor. JPMorgan, TÜFE’nin %3,6 olarak gelme olasılığını tahmin ediyor ve çekirdek enflasyonun azalmasıyla piyasaların hafif yukarı yönlü ivme kazanmasına etki etmesini bekliyor.

  Goldman Sachs, Bloomberg, Morgan Stanley, RBC ve Wells Fargo da TÜFE’nin %3,6 olarak geleceğini bekliyor. Visa ve CIBC ise TÜFE’nin %3,5 olacağını tahmin ediyor. Ancak Barclays, Nomura, Citi ve HSBC Ağustos ayı için TÜFE’nin %3,7’ye yükseleceğini öngörüyor.

  Analistlere göre ABD Federal Rezerv, iş piyasası soğuyor ve işsizlik oranı geçen ay yükseldiği için faiz artırımı konusunda muhtemelen tamamlanmış durumda. CME FedWatch, 20 Eylül’deki bir sonraki FOMC toplantısında bir mola ilan etme olasılığını %93 olarak gösteriyor. Wall Street analistleri, yıl sonunda olası bir faiz artışını da bekliyor. Bu arada, ABD doları endeksi (DXY) hala 104,50’nin üzerinde yüksek seviyede bulunuyor ve BTC fiyatının baskı altında kalmaya devam etme riskini taşıyor.

  Kripto Paralar TÜFE’den Sonra Nasıl Tepki Verecek?

  Beklenenden yüksek bir TÜFE raporu kripto için olumsuz, beklenenden düşük bir okuma ise olumlu olarak kabul edilmelidir. Ay içinde petrol fiyatlarının artışına rağmen, çekirdek TÜFE verileri önemli bir şekilde göz önünde bulundurulmalıdır.

  BTC fiyatı, TÜFE verileri öncesinde dalgalanma gösteriyor ve şu anda 25.990 dolar seviyesinden işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 25.744 dolar ve 26.451 dolar olarak belirlendi. BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, ABD Federal Rezerv’in faizleri düşürmeye karar vermesinin Bitcoin’i hızla 70.000 dolara çıkaracağını söyledi.

  Bu arada, ETH fiyatı son 24 saat içinde %1 arttı. Fiyat 1.595 dolarda işlem görüyor ve son 24 saatteki yüksek değer 1.619 dolardır. Ancak son 24 saatte işlem hacmi %32 azaldı. XRP fiyatı destek seviyesinin altına düştü ve şu anda 0,479 dolardan işlem görüyor, son 24 saatte %1 artış gösterdi.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Trump’ın Olası 2024 Zaferi Bitcoin’i (BTC) Artırabilir, Diyor Ekonomist Alex Krüger

  Siyasi arenanın değişmesiyle birlikte kripto yatırımcıları, Trump'ın...

  Kraken, Mt. Gox Alacaklılarından 7-14 Gün İçinde Bitcoin ve Bitcoin Cash Yatıracak

  Kraken, Mt. Gox alacaklılarına önümüzdeki 7-14 gün içinde Bitcoin...

  Peter Brandt, Bitcoin (BTC) İçin Büyük Yükseliş Öngörüyor: Fiyat Hedefi 90 Bin Dolar

  Ünlü trader ve analist Peter Brandt, Bitcoin (BTC) için...

  Analistler, Spot Ethereum ETF’lerinin İlk Altı Ayda 5.4 Milyar Dolara Kadar Çekebileceğini Tahmin Ediyor

  Beklenen spot Ethereum ETF'lerinin piyasaya sürülme tarihi 23 Temmuz'a...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Trump’ın Olası 2024 Zaferi Bitcoin’i (BTC) Artırabilir, Diyor Ekonomist Alex Krüger

  Siyasi arenanın değişmesiyle birlikte kripto yatırımcıları, Trump'ın başkanlığının olası etkilerini gözden geçirmelidir. Ünlü ekonomist Alex Krüger, Trump'ın seçim zaferinin kripto piyasasını...

  Kraken, Mt. Gox Alacaklılarından 7-14 Gün İçinde Bitcoin ve Bitcoin Cash Yatıracak

  Kraken, Mt. Gox alacaklılarına önümüzdeki 7-14 gün içinde Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) yatıracak. Bu gelişme, Kraken'in Mt. Gox Vekili'nden gelen fonları aldığını teyit...

  Peter Brandt, Bitcoin (BTC) İçin Büyük Yükseliş Öngörüyor: Fiyat Hedefi 90 Bin Dolar

  Ünlü trader ve analist Peter Brandt, Bitcoin (BTC) için yükseliş işaretleri verdi. 15 Temmuz tarihli bir gönderisinde Brandt, Bitcoin'deki önemli artışı vurguladı ve bu öngörüsünü...