ABD Senatörü Elizabeth Warren Bitcoin’i Eleştirdi! | Topluluktan İlginç Yanıtlar!

Duruşmada Senatör Elizabeth Warren, Bitcoin ve diğer PoW kripto para birimlerinin çalışması için ihtiyaç duyduğu enerji tüketimini anlattı. Tepki ise gecikmedi...

warren
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Warren ayrıca kripto para birimlerinin yatırımların “vahşi batısı” olduğunu söyledi. Ayrıca sektöre düzenleyici bir baskı yapılması çağrısında bulundu. Ancak sosyal medyadaki bazı kişiler, Warren’ın kusurlu mantığına ve algılanan ikiyüzlülüğe dikkat çekerek yanıt vermekte gecikmedi.

Senatör Elizabeth Warren’ın Bitcoin Hakkındaki Görüşleri!

Senatör Elizabeth Warren dün bir senato alt komite oturumunda Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkındaki görüşünü açıkladı. Warren, Bitcoin’in tek bir işlemi bile halletmek için nasıl çok fazla enerjiye ihtiyaç duyduğunu hızlıca belirtti ve şunları vurguladı:

Tek bir Bitcoin işlemi, bir ayda tipik bir ABD hane halkından daha fazla enerji kullanır. Tahminim 53 gün.

Ancak Warren’ın Bitcoin’e yönelik eleştirel bakış açısı burada bitmiyor. Eski Demokrat başkan adayı da Bitcoin’in bir yatırım aracı olarak kusurlu olduğunu düşünüyor. Bir röportajda Warren, Bitcoin’in yatırımların “vahşi batısı” gibi çok değişken olduğunu açıkladı:

Spekülasyon için hisse satın alıyor olsaydınız, pump ve çöplüklerden korunursunuz ancak Bitcoin alırken değil; Bunu SEC ile konuşmamız gerekiyor.

Warren’a göre kripto para birimleri aynı zamanda suçluların fidye yazılımı saldırılarında kullanılması için bir araçtır. Bunun bir örneği, Colonial Pipeline’ın sistem kaçırma olayıdır. Sonuç olarak, sistem üzerinde daha sıkı bir düzenleyici gözetim için çağrıda bulunuyor. Bu kısıtlama çağrısıyla ilgili olarak Warren şunları söyledi:

Düzenleyicilerimiz ve kongremiz bir saat gecikti ve bir dolar eksik. Kripto para birimlerinin nereye gittiğini yakalamamız gerekiyor.

Topluluk Öfkeli!

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yönelik bu eleştiri, topluluğun Senatör Warren’ın görüşlerini göz ardı etmeye hızla hareket etmesine neden oldu. Blocktower Capital’in CIO’su Ari Paul, Warren’ın sosyal medya kullanımının çevreye Bitcoin’den çok daha zararlı olduğunu belirtti:

Sosyal medya, Bitcoin’den daha fazla elektrik kullanmaktadır. Tweet atmayarak iklim değişikliği için daha fazlasını yapabilirsiniz.

Warren’ın açıklamaları, Bitcoin’in son iki ayda karşılaştığı bir dizi saldırının sonuncusu. Eski Başkan Donald Trump da geçen hafta bir röportajda Bitcoin’in “bir tür dolandırıcılık” olduğunu söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,742.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!