Pazartesi, Mart 1, 2021

ABD Hazine Müsteşarlığı, Dijital dolar hakkında yorum yaptı!

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen, halka açık bir etkinlik sırasında dijital para birimleri hakkında bir yorum yaptı. Yellen, Covid-19 sonrası ekonomik toparlanmaya değinirken, kripto varlıklarının “daha hızlı ve daha ucuz” ödeme seçenekleri sağlayabileceğini belirtti.

Ayrıca Yellen, dijital para birimlerinin federal düzenleyicilerin araştırması gerektiğine inandığı birçok sorunu ortaya çıkardığına inanıyordu. Bu sorunlardan bazıları, diğerleri arasında tüketicinin korunması ve kara para aklamayı içerir.

Ancak Yellen’in Bitcoin konusundaki tutumu aynı kalıyor; varlığın “işlemleri yürütmek için son derece verimsiz” olduğunu belirtti. Ayrıca dünyanın en büyük dijital para biriminin “oldukça spekülatif bir varlık” olduğuna inanıyordu.

Aynı zamanda Yellen, merkez bankaları tarafından desteklenen dijital para birimleri hakkında olumlu bir konuşma yaptı ve “federal rezervin dijital dolar para birimini incelemesinin mantıklı olduğunu” söyledi.

Hazine sekreteri rolünü üstlenmeden önce bile Bitcoin hakkında olumlu bir görüşü yoktu. O sırada, kripto para birimlerinin esas olarak yasadışı finansman için kullanıldığını düşünüyordu. Yellen, Bitcoin kullanımıyla kara para aklamayı önlemek için kullanımlarını kısıtlamanın yollarını da araştırmak istedi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,144.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98