Diğer
  Ana SayfaHaberABD, Birikim Yapan İnsanlardan Vergi Almaya Hazırlanıyor

  ABD, Birikim Yapan İnsanlardan Vergi Almaya Hazırlanıyor

  -

  Bitcoin (BTC) yatırımcıları, merkez bankasını insanların tasarruflarını vergilendirmeye çağıran ABD Başkanı Donald Trump’ı sert bir şekilde eleştirdi. Trump, önceki günlerde Twitter’daki söyleminde, Fed üzerindeki baskısını yineledi ve faiz indirimleri konusunda Avrupa’ya “ayak uydurmasını” önerdi.

  Olumsuz Faiz Oranı İsteniyor

  Avrupa Birliği ilk olarak 2014 yılında negatif faiz oranı uygulamasını başlattı. Trump ayrıca negatif faiz oranları hakkında şunları söyledi:

  “Amerika Birleşik Devletleri, diğer ülkeler negatif çıkarlardan yararlandığı sürece bu ‘armağanı’ kabul etmelidir.”

  Negatif faizler, temel olarak parasını bankada tutmayan (birikimini yastık altı yapan insanlar gibi) insanlardan ücret almak anlamına geliyor. Fed Başkanı Jerome Powell, negatif faize karşı olduğunu söyledi fakat geçen ay eski bir yetkili, ABD oranlarını negatif bölgeye çekmek için tarihte ilk kez görüşmelere katıldı. Eski Minneapolis Fed Başkanı Narayana Kocherlakota, “ABD Federal Rezervi, faiz oranlarını ilk kez sıfırın altına çekerek derinleşen bu durgunlukla mücadele etmeli.” dedi.

  Bitcoin kullanıcıları ise, birikim yapan insanları vergilendirme konusunu eleştirdi. Onlara göre, hükümet büyük şirketlere yardım ediyor ve bunu küçük oyunculara ödetiyor. Bitcoin üçüncü yarılanma etkinliğini yaşadıktan sonra, para arzı güçlendi ve enflasyon oranı yüzde 1.8’e düştü. Bu arada, Trump’ın bu sözleri söylemesi topluluk için bir hayli üzücü oldu. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kripto para birimi kullanıcıları Trump’ın ifadelerini çok ciddiye almadı.

  Gemini borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, “Fed kontrollü Weimar stratejisini benimserken, Bitcoin üçüncü yarılanmasını tamamladı” dedi. Bitcoin’e olan nefretiyle tanınan ünlü altın yatırımcısı Peter Schiff bile bu çağrıyı umursamadı. Schiff şunları söyledi:

  “Negatif faizler bir hediye değildir. Bu, akümülatörlerden borçlulara para transferi akışıdır.”

  JP Morgan yararlı buluyor

  Öte yandan, JP Morgan stratejistleri Trump’ın önerisi üzerine bir araştırma yaptılar. Fed’in olumsuz faiz uygulama olasılığını değerlendiren stratejistler, sınırlı düzeyde negatif faiz uygulanmasının ekonomi için yararlı olacağını söylediler.

  CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Enes ERGOVAN
  Enes ERGOVAN
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler