Diğer
  Ana SayfaHaberABD Başkanlığına Aday Olan Politikacının Bitcoin'e Olan İlgisi Dikkatleri Çekiyor!

  ABD Başkanlığına Aday Olan Politikacının Bitcoin’e Olan İlgisi Dikkatleri Çekiyor!

  -

  • Robert Kennedy Jr. kısa süre önce ABD’de 2024 Başkanlık Seçimleri için adaylığını duyurdu.
  • Kennedy, Bitcoin’i demokrasi ruhunu ve ifade özgürlüğünü kutsayan bir özgürlük sembolü olarak tanımladı.

  2024’te yapılacak olan ABD başkanlık seçimleri için adaylığını duyuran politikacı, Bitcoin’e olan sevgisini dile getirerek destek topladı.

  ABD Başkan Adayı, Bitcoin’e İnanıyor

  bitcoin-abd

  Politikacı Robert Kennedy Jr., Amerika Birleşik Devletleri’nde gelecek yıl yapılacak Başkanlık genel seçimleri öncesindeki siyasi kampanyası için Bitcoin bağışlarını kabul etmeye başlayacağını duyurdu. Kennedy’nin duyurusu, ABD tarihinde ilk kez bir Başkanlık seçiminin kripto bağışlarını kabul eden bir siyasi kampanyayı öne çıkardığını gösterecek.

  Robert Kennedy Jr. kısa süre önce ABD’de 2024 Başkanlık Seçimleri için adaylığını duyurdu. Ancak Kennedy, kampanyasının BTC bağışlarını kabul etmeye başlayacağını açıklayarak şaşkınlığı artırdı.

  Konferanstaki açılış konuşmasında Kennedy, Bitcoin‘i demokrasi ruhunu ve ifade özgürlüğünü kutsayan bir özgürlük sembolü olarak tanımladı;

  “Bugün, dünyaya Bitcoin’in gücünü, dayanıklılığını ve esnekliğini gösteriyoruz… İnsanlar, bu yeniliğin özgürlük ve demokrasi için derin bir ihtiyacımızı temsil etmesi ve bu değerleri garanti etme sözü vermesi nedeniyle tutkulu.”

  Bitcoin’i destekleme motivasyonu hakkında konuşan Demokrat siyasetçi, Bitcoin’in değerini ve potansiyelini ilk olarak Kanada hükümetinin COVID-19 kısıtlamalarını protesto eden kamyon sürücülerine baskı yapmak için banka hesaplarını dondurduğunda fark ettiğini açıkladı. Ona göre, hükümetin baskısı ona “özgür paranın özgürlük için ifade özgürlüğü kadar önemli olduğunu” gösterdi.

  ABD Hükümetine Bitcoin Eleştirisi

  Bu ayın başlarında Robert Kennedy Jr., Biden yönetiminin ABD’deki kripto madencileri tarafından kullanılan elektriğe %30 vergi koyma önerisini eleştirmişti. Politikacı, teklife karşı tweet attı ve ülkedeki çeşitli para birimleri ekolojisinin önemini vurguladı;

  “Bitcoin liderliğindeki kripto para birimleri, diğer kripto teknolojileriyle birlikte büyük bir inovasyon sistemidir. ABD hükümetinin endüstriyi aksatması ve yeniliği başka yerlere yönlendirmesi bir hatadır. Biden’ın kripto para birimi madenciliği için önerdiği %30 vergi kötü bir fikir.”

  Biden yönetiminin bu teklifi henüz ilerleme kaydetmiş olmasa da yatırımcıların tepkisini çekmeyi başaran bir fikir oldu.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler