ABD Bankalarına Kripto Para Teknolojisi Önerisi!

ABD-Kripto-Para-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Amerikan Bankacılar Birliği, üyelerine alanın karlılığı nedeniyle kripto para firmalarıyla ortaklık yapmalarını gerektiren rapor yayınladı.

Amerikan Bankacılar Birliği (ABA), “Kriptoyu Anlamak: Bankaların bilmesi gerekenler” başlıklı yeni bir rapor yayınladı. Raporda ülke genelindeki bankaları kripto firmalarıyla ortaklık yapmaya çağırdı.

Rapor, bankaların kripto firmalarıyla ortaklık yapma ihtiyacı, sektörün artan karlılığından ve artan müşteri ilgisinden kaynaklanıyor.

20 sayfalık raporda, gelir modelleri olan bankalar için çeşitli kripto kullanım örnekleri ve her kullanım örneği için düzenleyici sorunlar önerildi. Ek olarak grup, kripto faaliyetlerini banka ürün ve hizmetleriyle eşleştiren bir sözlük tasarladı.

Bankalara Kripto İlişkileri Konusunda Tavsiyeler Verildi!

Amerikan Bankalar Birliği raporunda, kripto endüstrisinin artan karlılığıyla, kripto şirketlerinin fiyat mevduatlarını yatırmak ve boşaltmak için ödeme sistemine erişim sağlamak için bankalara ihtiyaç duyduğu belirtildi. Ek olarak ortak müşterilerin karşılıklı fayda sağlayacağı belirtildi.

Bankalar için önerilen ortaklıklardan bazıları, blockchain destekli bir ödeme ağının daha hızlı ve daha verimli uluslararası işlemlere izin vereceği oldu.

blockchain-42
Blockchain teknolojisinin daha ucuz ve güvenli olması avantaj sağlıyor.

Bankaların vazgeçilmez bulabileceği diğer faaliyetler arasında KYC/AML, dijital kimlik, raporlama ve bir bankanın kripto şirketlere iş bankacılığı hizmetleri sunabileceği bankacılık da yer alıyor.

Kripto Paralar Dört Kategoriye Ayrıldı

ABA ayrıca kripto para birimlerini dört kategoride sınıflandırdı. Bunlar kripto para birimleri, stablecoinler, merkez bankası dijital para birimleri ve NFT‘lerdir.

Bankalar için çeşitli kripto kullanım durumlarını vurguladı. Bu durumlar Değer Deposu’ndan Gözetim / Cüzdan Sağlayıcısı ve Faiz Taşıma Hesaplarına kadar değişmektedir.

Belirtilen diğer kullanım örnekleri ödemeler, borç verme borsası ticareti, ağ yardımcı programı ve varlık yönetimidir.

Blockchainler, hem finansal hem de finansal olmayan işlemleri kaydetmenin şeffaf ve merkeziyetsiz yolunu temsil ediyor. Ancak kripto para birimlerinin oluşturulması, depolanması, aktarılması ve ticari kullanımları son birkaç yılda katlanarak arttı. Aynı zamanda, kripto endüstrisinin kendisi, birçok kişi için yeni bir teknoloji. Ancak piyasa büyüklüğü, kamu yararı ve şirket değerlemesi açısından tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmıştır.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster