AAVE Formasyon Hedefini Gerçekleştirdi!

Piyasadaki düşüşten oldukça etkilenen AAVE için önemli olan kısa ve uzun vadeli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
chainlink-aave-sushi-bu-hafta-neler-beklenmeli-uegqpwFK.jpg

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

AAVE Günlük Grafik Yorumu

AAVE-05.16-1

Sizler için bu yazımda, Twitter’ın geçici olarak CEO’luğunu yapacağını söyledikten sonra hesabı kapatılan Stani Kulechov tarafından kurulan Aave isimli borç alma ve borç verme protokolünün yerel varlığı olan AAVE analizi yapacağım.

Alçalan kama formasyonu içerisinde işlem görüyordu. Yeşil okla gösterdiğim gibi bu formasyonun hedefini gerçekleştirmek için kırılımdan sonra yaklaşık yüzde 115 yükseldi.

Ayrıca sarı trend çizgisi ile gösterdiğim gibi destek seviyesinden de başarılı şekilde yukarı yönlü tepki almayı başardı. Düşüş devam ederse mum kapanışı olan 77,1 dolardan destek almak isteyeceğini düşünüyorum.

Yükseliş durumunda ise ilk olarak 118,4 dolardaki direncini test edecektir. Ardından ise 162,1 dolar seviyesindeki direnci ile karşı karşıya kalma ihtimali var.

  • Günlük grafikte MA200’ün altında işlem görüyor. Formasyon hedefine ulaştığında bu seviyenin üstüne çıkmayı başardı ancak tutunamadı. Yükselen trendde işlem görmesi için öncelikli olarak bu seviyeyi destek olarak doğrulaması gerekmekte.
  • RSI ise aşırı satım bölgesinin sınırında yer aldığı için düşüş senaryolarını çok fazla göz önünde bulundurmuyorum. Eğer ki düşüş gerçekleşirse kısa vade süreceğini düşünüyorum.
  • MACD çizgilerinin birbirine yaklaştığını görüyoruz. Bu da kesişim sonucunda bizlere yükselişin başlayacağını işaret edebilir. Bu durum kesinlik içermediği için pozisyona girmek için beklemeyi düşünüyorum.
Destek Seviyeleri 77,1 64,8
Direnç Seviyeleri 118,4 162,1

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

AAVE-05.16-2

Şu anda 82,4 dolar seviyesinden destek almaya çalıştığını görüyoruz. Bu seviyede tutunamazsa 64,8 dolara kadar düşüş yaşayacağını düşünüyorum.

Olası yükseliş senaryosunda ise ilk olarak 99,4 doları test etme ihtimali var. Ardından ise 113,5 dolara yükselebilir.

Destek Seviyeleri 82,4 64,8 32,4
Direnç Seviyeleri 99,4 113,5 129,5
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster