AAVE Fonları Rekor Seviyeye Ulaştı!

aave
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AAVE, son zamanlarda ölçeklendirme için ikinci katmanı benimsemesiyle kilitlenen toplam değere (TVL) göre DeFi sıralamasının zirvesine yükseldi. AAVE’nin web sitesine göre, popüler kripto destekli para piyasası protokolünün v2 ve Polygon dağıtımları şu anda 20 milyar dolardan fazla kilitli sermayeyi temsil ediyor ve ilgili sürümlerde 12,6 milyar dolardan ve 7,8 milyar dolardan fazla tutarda bulunuyor. DeFi Llama’ya göre, Aave v2 şu anda kilitli varlıklar açısından en büyük merkezi olmayan protokol iken, Aave’nin Polygon dağıtımı sadece altı hafta önce başlatılmasına rağmen dördüncü sırada yer alacak. Aave’e ikinci katman çözümünü benimseyen Polygon, diğer önde gelen DeFi protokollerine kıyasla benimsenmesini güçlendirmiş gibi görünüyor. Twitter kullanıcısı “DeFi Dividends”, Dune Analytics tarafından sağlanan verileri kullanarak, Aave’nin yeni kullanıcılar tarafından temsil edilen aylık kullanıcı tabanının payının MakerDAO ve Compound’dan yaklaşık %50 daha fazla olduğunu ve Aave kullanıcılarının %44’ünün Mayıs ayında yeni gelenlerden oluştuğunu ve bu oranın %29,8 olduğunu buldu. MakerDAO için ve Bileşik için %26,3. Polygon dağıtımını hariç tutan Aave, Compound’un ödünç alınan toplam değerini üçte bir ve MakerDAO’yu kabaca iki katına çıkarıyor.

Nisan ayının başında – Polygon’daki lansmanından üç hafta önce, Aave’den Marc Zeller, DeFi’nin yerleşim için Ethereum’un birinci katman ana ağını kullanan çok zincirli bir ekosisteme geçeceğini öngördü. Zeller’in vizyonu, önde gelen etkileyici ChainLinkGod ile kripto sektöründe yakalanıyor gibi görünüyor ve yakın gelecekte “çoğu zincirin, Ethereum’a sabitlenmiş L1 parçaları üzerinde veri depolayan L2 toplamaları olacağını” iddia ediyor.

Yorumlar, merakla beklenen ikinci katman toplama yan zinciri Arbitrum’un ana ağ beta lansmanından birkaç gün sonra geldi. En iyi birçok DeFi protokolü, protokolü izleyenler arasında Uniswap, Curve Finance ve Mcdex ile birlikte Arbitrum’da dağıtmak için şimdiden istekli görünüyor.

AAVE (AAVE) fiyatı an itibariyle$ 261.40dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!