Çarşamba, Ocak 27, 2021

800 Milyon Dolar Tasfiye Edildi: Bitcoin’in Tüm Zamanların En Yüksek Rallisi Ayı Kanının İzini Bıraktı

 

Bitcoin dün, Boğaların 20.000 $ ‘lık bölgeden 23.700 $’ lık yükseklere ralli göndermesiyle bazı güçlü fiyat hareketleri gördü. Buradaki satış baskısı oldukça önemli olduğunu kanıtladı ve büyümesini yavaşlattı, Ancak kripto para birimi daha fazla yükseliş görmeye hazır görünüyor. Analitik firması yakın tarihli bir tweet’inde, Kısa vadeli tasfiyelerin büyük bir saldırının bu hareketi körüklediğini açıkladı Son birkaç gün içinde, Kısa pozisyonlarda 1 milyar dolardan fazla tasfiye edildi Bu, Bunun vahşetine katkıda bulunan yegane faktörlerden biri olabilir. Hareket Daha fazla ayı ralliyi 23.700 dolara düşürmeye çalışırsa ve kısa pozisyonları istiflemeye başlarsa, Kapıları daha fazla yükseliş için açabilir.

Bitcoin ve kripto piyasasının geri kalanı, Makro eğilimi boğaların kontrolünde sıkı bir şekilde dururken, Kısa vadeli bir zaman ölçeğinde bazı karışık fiyat hareketleri gördü.

Tüccarlar, Orta vadedeki kripto trendlerinin büyük ölçüde, 23.000 $ ‘lık bölgenin satış baskısına karşı devam eden tepkisine bağlı olması gerektiğini belirtti.

Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, Bitcoin’in şu anda gördüğü ve potansiyel olarak önemli ölçüde daha yüksek bir hareket için kapıları açtığı fiyat keşfi eğilimini sürdürecektir.

Bitcoin, 23.700 Dolarda Reddedildikten Sonra Güç İşaretlerini Gösteriyor

Dün, Bitcoin’in fiyatı, Birkaç saat içinde fiyatına binler eklemesine izin veren benzeri görülmemiş bir ivme kazandı.

Bu, Onu 20.000 $ ‘lık bölgenin ortasından 23.700 $’ lık en yüksek seviyelere çıkardı, Bu da nihayet yükselişini yavaşlatan ve daha düşük kaymasına neden olan ciddi bir satış baskısı bulmaya başladığı yer.

Daha sonra bu seviyeyi tekrar test etti ve bir kez daha üstüne çıkamadı. Bunun kısa vadede izlemeye karşı önemli bir direnç olduğunu ve bunun üzerindeki bir kırılmanın Bitcoin’i önemli ölçüde daha yükseğe fırlatma potansiyeli olduğunu doğruluyor.

Analitik Firması: Büyük Kısa Tasfiye Çılgınlığı Tarafından Arttırılan BTC Fiyatı

Bitcoin’in son yükseliş trendinin, Ayılar arasında görülen kitlesel tasfiyelerle desteklendiği görülüyor.

Tek bir analiz platformu son üç gün içinde bir milyar doları aşan kısa pozisyonların tasfiye edildiğini aktardı.

Bitcoin

Kısa vadeli likidasyonlar bu yukarı yönlü ivmeyi desteklediğinden, Bitcoin ayıları, 23.700 $ ‘lık seviyelerde reddedilen bu pozisyonlara, Boğaların daha fazla katalizörlük yapması için güç verecek.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,287.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34