Çarşamba, Ocak 27, 2021

630 milyar doları yöneten şirket, Müşterilerine Bitcoin’i önerdi

631 milyar dolarlık varlığa sahip New York merkezli küresel bir yatırım şirketi olan AllianceBernstein’ın araştırma kolundan Bitcoin hakkında önemli bir açıklama geldi.

Son zamanlarda Bitcoin’e ilgi, 2017’de olduğu gibi küçük yatırımcılardan değil kurumsal şirketlerden geliyor. Son olarak, Dev yatırım şirketi AllianceBernstein’ın araştırma kolunun portföy stratejisi yöneticisi Inigo Fraser Jenkins, En büyük kripto para biriminin uzun vadeli varlık koruması olduğunu söyledi. Aracı, CoinDesk’ten alıntı yaptı.

“2018’de böyle düşünmemiştik”

AllianceBernstein’ın müşterileri tarafından hazırlanan bir notta Jenkins, Aralık 2017’de ve Bitcoin’in 20.000 $ ‘a ulaştığı 2018 sonrasında BTC’yi bir yatırım aracı olarak kabul etmediklerini söyledi. Dünyada salgınla birlikte birçok bakış açısının değiştiğini ve buna Dahil olduğunu belirten Jenkins, Borçlanma noktası, İnsanların farklı araçlara yönelmesi, değişen çevre politikaları gibi faktörlerin Bitcoin’i bir varlık koruma aracı olarak görülmesini sağladığını yazdı.

AllianceBernstein yöneticisi, Bitcoin oynaklığındaki düşüşün onu daha çekici hale getirdiğini ve BTC’nin artık bir değişim aracı ve bir değer deposu olarak görüldüğünü belirtti. Pandeminin başlangıcında, Bitcoin’in bu kümeye dahil edilmesi, Diğer büyük varlıklarla olan ilişkisini kanıtladı, Jenkins ayrıca BTC’nin kriz anında anında satılabilir olduğunu, Ancak aynı zamanda likit olduğunu da söyledi:

“Dar bir perspektiften bakıldığında, volatilitedeki düşüş onu çekici kılıyor, ancak diğer varlıklarla olan korelasyonu da BTC’nin BTC’yi oluşturan özellikleri sorgulamasına neden oluyor”

“Altına benziyor”

Şirketin müşterilere gönderdiği notta, Bitcoin’in enflasyondan korunmak için altına benzer hamleler yaptığı da belirtildi:

“Belirli bir itibari para biriminin enflasyona karşı korunmada istenen şekilde davranmaması riski olsa da, Bitcoin’in hareketleri bu anlamda altına benziyor.”

“Hükümetler güçlenirse Bitcoin sorun olur”

Notta, Suç örgütleri tarafından Bitcoin kullanımı ve madencilik sırasında harcanan aşırı enerji gibi konuların da en büyük kripto para birimi ile ilgili endişeler olarak dile getirilmesi dikkat çekiciydi. Bitcoin’in gelecekte hükümetlerle sorunlar yaşayabileceğini de belirten notta şu ifadeler yer alıyordu:

Pandeminin getirdiği kısıtlamalarla hükümetler daha güçlü hale gelebilir ve ekonomik yönetimde daha büyük bir rol kazanabilir. Kripto para birimleri gelecekte bu döneme göre daha büyük bir piyasa değerine sahipse, Kanun yapıcılar için sorun yaratabilir. Kripto para birimleri elbette varlık birikiminde önemli bir yere sahip… Yasal oldukları sürece!

Tüm bu bilgilerin sonunda AllianceBernstein, müşterilerine portföylerinin yüzde 1,5 ila 10’unu Bitcoin’e tahsis edebileceklerini önerdi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,498.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34