Perşembe, Aralık 3, 2020

500 bin euro kripto para için cinayet planı hazırladı! İşte detaylar

Letonya polisi, 500.000 avro değerinde kripto para karşılığında iki kişinin kaçırılması ve daha sonra öldürülmesi planını engelledi.

Polis, Eylül ayında başkent Riga’da bir kişinin kaçırılması ve öldürülmesi için hazırlık yaptı ve suç ortağı aradıkları konusunda istihbarat aldı. Planlayıcının mağduru kripto para birimlerini istenen adrese göndermeye zorlayıp ardından öldürmeyi amaçladığı öğrenildi.

Günlük rutini öğrendi, işkence aletlerini hazırladı

Polis ekipleri, cinayete hazırlanan kişinin kripto para sahibini takip ettiğini fark etti ve günlük rutini öğrendi. Saldırgan ayrıca, mağdurun şifrelerini vermeyi reddetmesi durumunda kullanılmak üzere bazı işkence cihazları hazırladı.

Ekipler araştırmalarını derinleştirdikçe, suçlunun kısa vadede aynı şekilde başka bir kişiyi öldürmeyi planladığını fark ettiler. 2 kişinin öldürüldüğü ve elde edilecek 500 bin dolarlık kripto para planı olduğu anlaşıldı.

Yakalandı, suçunu itiraf etti

Saldırıya hazırlanan kişi, 7 Ekim’de polis ekipleri tarafından kurbanı takip ederken yakalandı. Söz konusu saldırgan suçunu itiraf etti. Bu kişinin geçmişte de dolandırıcılıktan hüküm giydiği belirtildi.

Nisan ayında Rusya’da 4 kişi bir girişimcinin Bitcoin’lerini çalmaya çalıştığı ve onu öldürmeyi planladığı için yargılanmaya başladı.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺42.24
  THYAO.IS₺12.19
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.69
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.83