46 Milyon Amerikalının Gerçekten Kripto Parası Var mı?

bitcoin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto sosyal medyası, Newsweek’in 11 Mayıs’ta “46 Milyon Amerikalı Artık Bitcoin’e Sahip, Kripto Yaygınlaşırken” başlıklı makaleyi yayınladıktan sonra ortalık karıştı.

Etkileyici rakam, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da dahil olmak üzere önemli Bitcoinciler tarafından yeniden paylaşıldı ve tweet attı:

Finans sektörü, Bitcoin’i sigorta, bankacılık ve yatırım ürünlerine dahil ederek kripto ana akımını benimsiyor. Newsweek, 46 milyon Amerikalının şu anda Bitcoin’e sahip olduğunu söylüyor.

Newsweek’in vurguladığı bir başka ilginç bulgu da, ankete katılanların çoğunluğunun (%53) “dijital varlıklara sahip olmadıklarını, ancak %55’inin portföylerine kripto eklemeyi düşüneceklerini belirtti.

NYDIG anket rakamları, kripto borsası Gemini tarafından yapılan ve 3000 kişilik daha büyük bir örnekleme sahip olan yakın tarihli bir anketten daha yüksek geldi. Borsa, raporunda şunlar belirtildi:

Örneklem büyüklüğümüze dayanarak, ABD nüfusunun kabaca %14’ünün kripto para birimine sahip olduğunu tahmin ediyoruz

Rakamlar Nisan ayı sonunda yayınlanmasına rağmen, anketin kendisi, 2021 boğa koşusu tüm hızıyla başlamadan önce 2020 Ekim ve Kasım aylarında gerçekleştirilmişti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!