Salı, Ocak 26, 2021

28 Kasım Bitcoin ve Majör Coinlerin Fiyat Analizi

Bitcoin‘in (BTC) 20.000$’ın üzerine çıkması için beklemek zorunda kalacak çünkü fiyat güçlü bir düzeltme gördü ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaktan uzaklaştı.

Veriler, Balinaların Bitcoin 19.000$’a yaklaştığında kar etmeye karar verdiğini ve bu durumun fiyatı düşürdüğünü gösteriyor. Bu düşüş, Vadeli işlemler piyasasında kaldırılan pozisyonların tasfiye edilmesine neden olabilir ve düşüşü daha da şiddetlendirebilirdi.

Geçtiğimiz hafta birkaç Altcoin dikey olarak yükseldikçe kripto piyasası aşırı ısındığı için mevcut düzeltme sağlıklı bir işaret. Bazı altcoinler yakın zamandaki yükselişlerinin büyük bir bölümünü geri verirken, Bitcoin güçlü olmaya devam ediyor ve bu da yatırımcıların daha düşük seviyelerde destekte satın aldığını gösteriyor.

Galaxy Digital kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in kurumsal yatırımcıları cezbettiğini çünkü itibari paranın değerinin düşürülmesine karşı bir önlem olarak görüldüğünü söyledi. Novogratz, BTC’nin beş yıl içinde çok daha değerli olacağına inandığı için yatırımcıların Bitcoin’de net değerlerinin yaklaşık %2 ila %3’ünü uzun vadeli bir hedefle tutmalarını önerdi.

Yatırımcılar satın almadan önce fiyatın istikrar kazanmasını ve bir baz oluşturmasını beklemelidir çünkü düşen bir bıçağı yakalamaya çalışmak tehlikeli olabilir. Yatırımcılar, Kritik destek seviyelerine yakın fiyat hareketini izleyebilir, Ardından sabit kalırlarsa satın almayı düşünebilirler.

Alıcıları çekebilecek önemli destek seviyelerini belirlemek için en iyi 10 kripto para birimini analiz edelim..

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC) 19.458 dolardan geriledi ve satış 28 Kasım’da yoğunlaştı. Bu da fiyatı 8 Ekim’den bu yana ilk kez 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (17.048$) altına çekti.

Boğalar, 16.049.61$’lık %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesini savundu, Ancak fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutmaya çalışıyorlar. Bu, Tüccarların rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

Ayılar fiyatı 16.049.61$’ın altına düşürürse, Bir sonraki destek muhtemelen 14.535$’da 50 günlük basit hareketli ortalamanın hemen üzerine yerleştirilen %50 geri çekilme seviyesi olan 14.996.59$ olacak. Boğaların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması muhtemeldir.

20 günlük EMA düzleşti ve orta noktaya yakın göreceli güç endeksi (RSI), kısa vadede bir aralık oluşumunu gösteriyor.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum (ETH), Yatırımcılar kar rezervasyonu yaparken 28 Kasım’da 625$’lık sert genel dirençten geri çevrildi. Satış 28 Kasım’da yoğunlaştı ve en büyük altcoin, 20 günlük EMA 504$ olan 526.348$’lık %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına düştü.

Boğalar, 28 Kasım şamdanındaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi, Düşüşü 488.134$’lık kırılma seviyesine satın aldı. Ancak, Tüccarlar küçük rallilerde satış yaparken boğalar toparlanmayı sürdürmek için mücadele ediyor.

Ayılar fiyatı 488.134$’ın altına çekerse, 466.755$’lık %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine bir düşüş mümkündür. Bu desteğin altında bir kırılma, avantajı ayıların lehine değiştirecektir.

Öte yandan, mevcut seviyeden güçlü bir toparlanma veya 466.755$’lık destek, Talebin daha düşük seviyelerde olduğunu gösterecek ve bu, ETH/USD paritesinin birkaç gün boyunca menzile bağlı kalmasını sağlayabilir.

XRP Fiyat Analizi

26 Kasım mum çubuğundaki uzun fitilden sonra XRP, 27 Kasım’da kırmızı renkte kapanan bir iç gün mum çubuğu formasyonu oluşturdu. Bu, boğaların geçtiğimiz birkaç gündeki keskin rallinin ardından kar elde ettiğini gösterdi.

XRP/USD çifti 27 Kasım’da 0.438968$’lık %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine düştü, Ancak Mum üzerindeki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde alım gösteriyor.

Bununla birlikte, Ayıların avantajlarından vazgeçmeleri pek olası değildir. Mitinglerde satış yapıyorlar ve parite bugün bir Doji mum modeli oluşturdu. Bu, Paritenin bir sonraki trend hareketinden önce birkaç gün boyunca bir aralıkta konsolide edebileceğini gösteriyor.

Bitcoin Cash Fiyat Analizi

Bitcoin Cash (BCH) 26 ve 27 Kasım’da burun buruna geldi ve 20 Kasım’da başlayan yükseliş trendinin son ayağının %100 geri çekilmesini tamamladı.

Boğalar düşüşü 26 Kasım’da satın almasına rağmen, fiyat bugün 20 günlük EMA’dan (277$) düştü. Bu, Hissiyatın düşüşlerde alımdan rallilerde satışa değiştiğini gösteriyor.

Ayılar şimdi fiyatı 231 dolarlık desteğin altına çekmeye çalışacak. Böyle bir durumda BCH/USD çifti 200$’a düşebilir. Tersine, Eğer boğalar fiyatı 280 doların üzerine çıkarırsa, parite 300 dolara yükselebilir.

Chainlink Fiyat Analizi

Boğalar, Ters baş-omuz modelinin boyun çizgisi olan 13.28 doları 26 Kasım’da desteğe çeviremedi. Bu, Satışları artırdı ve LINK’i hareketli ortalamaların altına düştü.

Boğalar şu anda 50 günlük SMA’yı savunmaya çalışıyor, Ancak zayıf geri tepkisi, Bu seviyelerde bile satın alma aciliyetinin olmadığını gösteriyor.

Boğalar önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatı 13,28 doların üzerine çıkaramazsa, Ayılar fiyatı 10 dolara çekmeye çalışacak. Bu desteğin altında bir kırılma, Avantajı ayıların lehine değiştirebilir. Bu varsayımın aksine, Eğer boğalar fiyatı 13.28$’ın üzerine çıkarır ve sürdürürse, Yükselişe geçtiğini gösterecektir.

Litecoin Fiyat Analizi

Litecoin (LTC), 26 Kasım’da bir Doji mum modeli oluşturdu ve bunu 27 Kasım’da keskin bir düşüş izledi. Bu, Boğalar tarafından agresif bir kar rezervasyonunu ve ayılar tarafından satılmayı önerdi.

LTC / USD çiftinin 75.943 $ ‘lık %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesini veya 20 günlük EMA’yı (73 $) geri alamaması, Boğaların düşüşlerde alım yapmadığını gösteriyor.

Parite 27 Kasım’da 64.8317$’lık %61.8 Fibonacci düzelme seviyesinden geri dönmesine rağmen, Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkaramadı.

Fiyat 64 doların altına düşerse, 50 günlük SMA’ya (60$) bir düşüş mümkündür. Tersine, eğer boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarabilirse, birkaç gün için olası bir menzile bağlı eyleme işaret edecektir.

Cardano Fiyat Analizi

ADA, 27 Kasım’da bir düşüşün tersine döndüğünü gösteren bir kara bulut örtüsü mum çubuğu deseni oluşturdu. Bunu, Agresif ayılardan daha fazla satış yapmak ve tuzağa düşürülmüş boğalar tarafından uzun pozisyonları kapatmak izledi.

ADA/USD çifti düştü ve 20 günlük EMA’nın (0.126$) altına düştü, Ancak mum üzerindeki uzun kuyruk daha düşük seviyelerde alım gösteriyor.

Ancak, Ayılar küçük rallilerde bile satış yaptığı için alıcılar yükseliş ivmesini sürdüremedi. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekebilirse, Parite 0.1142241 dolara düşebilir.

Aksine, parite 20 günlük EMA’dan tekrar toparlanırsa, 0.155$’a yükselebilir, Ardından bir sonraki trend hamlesine başlamadan önce birkaç gün boyunca bir aralıkta konsolide olabilir.

Polkadot Fiyat Analizi

Boğalar kırılmayı 5.5899$’ın üzerinde kaldıramadı ve DOT 25 bu seviyenin altına düştü. Bu durum, Pozisyonlarını aceleyle kapatmaya zorlanmış olabilecek agresif boğaları tuzağa düşürdü.

Bu ve ayılar tarafından yapılan agresif satış nedeniyle, DOT/USD çifti 20 günlük EMA’nın (4,91$) altına düştü. Bu desteğin savunulmaması olumsuz bir işaret ve boğaların alım yapmadığını gösteriyor.

50 günlük SMA’da (4,46$) bir sıçrama oldu, Ancak boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerinde tutmakta zorlanıyor.

Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına çekerse, Parite 3.80 dolara, Ardından 3.5321 dolardan kritik desteğe düşebilir. Sabit hareketli ortalamalar ve orta noktanın hemen altındaki RSI, Paritenin birkaç gün daha menzile bağlı kalabileceğini gösteriyor.

Stellar Fiyat Analizi

XLM, Uzun fitili olan bir Doji mum çubuğu deseni oluşturdu. Bu, ayılar tarafından daha yüksek seviyelerde agresif satış yapılmasına işaret ediyor. Ayılar ertesi gün satışlarına devam etti ve altcoin, 0.140209$’lık %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin hemen üzerine, 0.145377$’a düştü.

Boğalar düşüşü 26 Kasım’da satın aldı ve şu anda yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyorlar. Ancak, daha yüksek seviyelerin yine satışları çekmesi muhtemeldir.

Geçtiğimiz birkaç gündeki büyük trend hareketlerinden sonra, Oynaklığın düşmesi muhtemeldir ve XLM/USD çifti birkaç gün boyunca bir aralıkta konsolide olabilir.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,122$) altına çekerse veya boğalar fiyatı 0,231655$’ın üzerine çıkarırsa bu görüş geçersiz olacaktır.

Binance Coin Fiyat Analizi

Boğalar, Binance Coin’i (BNB) 33.3888 $ ‘ın üzerinde tutamadı ve fiyat 32 $ desteğinin altına düştü. Bu, kopuşta 32 $ ile 33.3888 $ arasındaki bölgenin üzerinde satın alan birkaç boğayı tuzağa düşürmüş olabilir.

Ayılar tarafından yapılan agresif satış ve boğaların tasfiyesi, fiyatı 25.6652$’lık kritik desteğin hemen üzerine 26.35$’a çekti. Ayılar fiyatı bu desteğin altına çekerse, BNB/USD çifti 19 dolara düşebilir.
Bununla birlikte, çaprazlama hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, boğalar veya ayılar için net bir avantaj önermiyor. Bu nedenle, fiyat 25.6652$’dan geri dönerse, parite birkaç gün daha menzile bağlı kalabilir.
Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve CoinOtağ’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.
 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Celal Mutlu
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Coin Otağ ekibinde yazarlık ile birlikte sosyal medya uzmanı olarak da rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34