Pazar, Ocak 24, 2021

2021’de Ethereum, XRP’yi neler bekliyor?

Bitcoin’in son fiyat rallisi, kripto para biriminin değerini fiyat listelerinde daha yükseğe çıkardı ve BTC de kısa bir süre için 25.000 $ ‘a yükseldi. Bununla birlikte, bir süre için söz konusu ralli esas olarak kurumlar tarafından yönlendirilirken, Noel sona erdi ve festival sezonunun geri kalanı yaklaşırken, kurumların dizginleri perakende tüccarlara bırakması beklenebilir.

Bu geçmişte hafta sonları da oldu ve bir dereceye kadar kurumsallaşmaya rağmen, kurumlar o kadar işlem yapmadığında fiyat düştü.

Ethereum, XRP'nin 2021'de yükselmesi muhtemel mi?

BTC Spot Günlük Hacimler || Kaynak: Skew

Bu yazının yazıldığı sırada, spot döviz hacmi halihazırda en iyi borsalarda 2 milyar doların altına düşmüştü ve perakende tüccarların fiyatı mevcut seviyede sürdürme olasılığı düşüktü. Bununla birlikte, Bitcoin’deki döviz hacmine ve OI’ye bağlı olarak, çoğu tüccar, 2017 görünümüyle mevcut 2020 fiyat rallisine bakıyor gibi görünüyordu ve bu anlamda, yakın bir düzeltme yapılması gerekebilir.

Topluluk ne düşünüyor?

Basitçe söylemek gerekirse, kripto varlık zaten fiyat keşif aralığındayken, bunun için gereken dalgalanma ve ağ ivmesi şu anda grafiklerde yok.

Bununla birlikte, aynı duygu ve mantığı hesaba katan XRP ve Ethereum, çok daha düşük seviyelerde işlem görüyor. Bu piyasalardaki dalgalanma Bitcoin’inkinden daha yüksek olduğu için bu bir satın alma fırsatı sunuyor. Ergo, 2021’de Ethereum ve XRP için daha büyük bir fırsat var. Bitcoin’in hakimiyetine ve fiyatı 2020’de ATH seviyelerine değmesine rağmen, oynaklığı henüz 2017 seviyesine yaklaşmadı.

Ethereum, XRP'nin 2021'de yükselmesi muhtemel mi?

Kaynak: Twitter

Popüler zincir içi analist Joseph Young geçtiğimiz günlerde DeFi projelerinin 3 yıl önceki cansız ICO’lara karşı potansiyeli hakkında tweet attı. DeFi projelerinin haftalık hacmi yüz milyonlarca dolar var ve yüksek gerçek kullanıcı aktiviteleri Ethereum ekosistemini güçlendirdi. Ethereum halihazırda 600 $ seviyesinin üzerinde işlem görüyor olsa da, DeFi ağından artan ticaret aktivitesi, fiyat keşfi olasılığını 600 $ ‘ın üzerine çıkarıyor.

Ethereum, XRP'nin 2021'de yükselmesi muhtemel mi?

Kaynak: Twitter

Kripto-Twitter’a göre çoğu altcoin bir V toparlaması yapmış olsa da çoğu tüccarın hissiyatı nötr. XRP’nin fiyatı 7 günde %45 düşerken, ele alınması gereken daha fazla alan var. Kripto varlık, daha önce ve artan taleple birlikte çökmelerden kurtuldu, Tether’e kaybettiği piyasa değerini geri kazanmak daha kolay olabilir.

XRP, üçüncü en yüksek piyasa değerine sahip kripto para birimi olarak Tether ile değiştirildi, ancak 2021’e girildiğinde artan talebin XRP’nin piyasa kapitalizasyonunu artırması muhtemel.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,729.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39