Perşembe, Ocak 21, 2021

2021’de Bitcoin ne kadar olacak? İşte yıla damgasını vuran 6 tahmin!

Gelecekte Bitcoin (BTC) fiyatının ne kadar olacağı herkes için merak konusu. Fiyatları analiz eden ve tahminlerini paylaşan birçok insan var. Twitter’da birçok spekülasyon ismi dolaşıyor.

Gerçek verilere göre, Bitcoin bir boğa piyasası döngüsünde. 2020’de şimdiye kadar yüzde 200’ün üzerinde arttı. Tesla gibi birkaç hisse senedi dışında her varlıktan daha iyi performans gösterdi.

Ancak bu ralli 2017 sonundaki ralliden farklı. Birincisi, tüm zamanların en yüksek seviyesi açıkça aşıldı. İkincisi, kurumsal yatırımcıların artması.

“Para ve kredi seli içindeyiz”

Merkez bankaları tarafından uygulanan parasal genişleme hamleleri sayesinde Bitcoin başına altı haneli fiyat tahminleri daha belirgin hale geldi.

Ray Dalio gibi milyarder yatırımcılar, altının yanı sıra Bitcoin fikrine de ısınmaya başlıyor. 8 Aralık’ta Reddit’te “[…] Paramızın ve kredimizin değerini tehdit eden bir para ve kredi selinin içindeyiz ”diye yazdı.

Bitcoin 100 ila 200 bin dolar görecek mi?

Mayıs ayında Morgan Creek CEO’su Mark Yusko, BTC fiyatının önümüzdeki yıl 100.000 doları aşabileceğini söyledi. Bu açıklamadan bu yana fiyat iki katından fazla arttı, ancak altı haneye ulaşmak için önümüzdeki 12 ay içinde kabaca yüzde 300 artması gerekiyor.

Bu tahmin aynı zamanda PlanB tarafından geliştirilen popüler Stok Akışı (S2F) modeline de uymaktadır. Geçen ay planB, “arz kıtlığı” nedeniyle BTC’nin Aralık 2021’e kadar 100.000 $ ‘a ulaşacağından şüphe duymadığını söyledi.

PlanB geçen ay yazdı, “İnsanlar hala modelime inanıp inanmadığımı soruyor. Dürüst olmak gerekirse, Bitcoin için geliştirilen S2FX doğru ve Bitcoin’in Aralık 2021’den önce 100.000 ila 288.000 $ arasında değerleneceğinden hiç şüphem yok.”

Bildirildiği gibi, Bitcoin geçen ay S2F modelinin ortalama trend çizgisini yakaladı.

200 ila 300.000 ABD doları tahmini düşük mü?

Diğer analistlere göre, 200.000 dolarlık fiyat tahmini sıradan hale geliyor. Popüler analist Will Woo, daha önce bahsedilen arz sıkıntısı nedeniyle borsalarda azalan BTC miktarına dikkat çekiyor.

Borsalarda BTC rezervleri. Kaynak: CryptoQuant

Woo’ya göre bu teknik veriler ayılar için büyük bir soruna neden olacak.

“2021 sonunda BTC fiyatı için 200.000 dolar teklif eden modelim ‘muhafazakar’ görünüyor. 300.000 doların imkansız olduğunu söyleyemem. “

Başka bir mesajda, “2021 için böyle bir yükselişi hiç beklemiyordum. Bir yeniden birikim aşaması var. Spot piyasada, önceki döngüden kabaca 2 kat daha uzun ve daha derin bir düşüş var.”

“Dijital altın” için 400.000 $ veya daha fazlası mümkün mü?

Daha yüksek fiyat tahminleri de yok. İlginç bir şekilde, en yükseliş tahminlerinden bazıları, Bitcoin’in Aralık ayı başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ve 2020’de altından daha iyi performans göstermesinin ardından geleneksel finans isimlerinden gelmeye başladı.

Örneğin Kasım ayında Citibank’tan bir analist müşterilerine Bitcoin’in 2021’de 318.000 dolara ulaşabileceğini söyledi.

Bu arada JPMorgan, Bitcoin’in geleneksel yatırımcılar arasında artan popülaritesine işaret etmeye başlıyor. Aslında, yatırım bankası devi, Bitcoin’de zaten altının geniş çapta benimsenmesinden çok daha fazla potansiyel olduğunu düşünüyor.

Stratejistler müşterilere şunları söyledi:

“Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi yeni başladı. Altın için, kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenmesi çok gelişti. Orta ve uzun vadeli görünüm doğruysa, altın fiyatı önümüzdeki yıllarda yapısal dalgalanmalardan zarar görecek.”

Bugün, Bitcoin’in piyasa değeri altının yüzde 4’ünden az. Bu muazzam yukarı yönlü potansiyel, 9 trilyon dolarlık piyasa değeri için açıklamaları mümkün kılıyor.

Morgan Creek’ten Anthony Pompliano, 2021’de hala 100.000 doları hedefliyor olsa da, BTC’nin uzun vadede 400.000 dolar hedefine doğru ilerleyeceğini düşünüyor. Bu arada Gemini borsasının kurucuları Tyler ve Cameron Winklevoss, Bitcoin’in “altından daha iyi altın” olduğunu savunuyor. Bu, fiyatın 500.000 dolara çıkmasının kaçınılmaz olduğu anlamına geliyor.

Cameron’a göre MicroStrategy ve önemli miktarlarda Bitcoin satın alan diğer yatırım firmaları, büyük değişimin yalnızca ilk örnekleri. Wall Street yatırım portföyleri için sıradan hale geldikçe, isimler artıyor ve Bitcoin’e ısınıyor. Winklevoss ikizleri, Bitcoin’in değerinin önümüzdeki yıllarda artmaya devam etmesini bekliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 34,735.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19