Çarşamba, Ocak 27, 2021

2021’de belirlenecek kripto para birimi vergi standartları

Bitcoin (BTC) ve diğer tüm kripto varlıkları için raporlama standardı gündeme getirildi. OECD Vergi Politikası ve Yönetişim Merkezi direktörü Pascal Saint-Amans, 37 ülkeyi içeren örgütün 2021 yılına kadar kripto para birimleri için ortak bir raporlama standardı (CRS) getireceğini iddia etti.

Habere göre Amans, Kripto para birimi vergi standardının “Vergi kaçakçılığı ile mücadele Kapsamında Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı tarafından geliştirilen orana benzer” seviyede olacağını belirtti.

Direktör, Üye ülkeler arasında kripto para birimi düzenlemelerini çevreleyen daha güçlü standartlar belirlemek için kripto para birimi vergi oranını belirlediklerini söyledi:

“Öngörülen zaman çizelgesi muhtemelen 2021’e işaret ediyor. Tüm ülkelerde, 2021’de bu alanda bir hamle yapma hevesi var.”

Amans’ın yorumuna göre, Avrupa Komisyonu’nun kripto varlıkları üzerindeki vergi kaçakçılığı yasalarını değiştirmek ve genişletmek için bir süreç başlatmasının ardından geldi. Öneri 23 Kasım’da yayınlandı. Avrupa Komisyonu, Girişimle ilgili kamuoyuna 21 Aralık’a kadar geri bildirim alacak. Yeni yasaların 2021’in üçüncü çeyreğinde çıkarılması bekleniyor.

Avrupa Komisyonu tarafından alınan önlemlere rağmen Amans, OECD’nin Avrupa’dan önce kripto vergi standartları oluşturmasını bekliyor. Bu süreç [OECD’nin] ve standartlara uyum sağlama fırsatı.

Amans, OECD’den gelecek herhangi bir önerinin AB düzenlemelerine “tamamlayıcı” olacağını savundu. Lae360’a konuşan bir Avrupa Komisyonu sözcüsü, Örgütün “çatışmalardan veya tutarsızlıklardan mümkün olduğunca kaçınmak” için OECD ile “paralel” çalıştığını söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,618.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Celal Mutlu
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Coin Otağ ekibinde yazarlık ile birlikte sosyal medya uzmanı olarak da rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34