Çarşamba, Ocak 27, 2021

2020 Altcoin Analizi: Yükselişe Geçmeden Yatırım Yapılmalı Mı?

Altcoin Haberleri ‘nde , 2020 Altcoin Analizi ‘ne göre Şubat ayında çıkış yapması beklenen 5 altcoini sizlere aktarıyoruz.Yükselişe Geçmeden Yatırım Yapılmalı Mı? Altcoinler güvenli mi? Analistlerin Coin Yorumları ne? gibi soruların detaylı cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

altcoin analizi

Ravencoin ve THETA tarihlerinin en düşük seviyelerinde fiyatlanıyorlar ve teknik göstergeler yeni bir trendin başlayabileceğin dair sinyaller veriyor. Ravencoin’in daha uzun süreli bir yükseliş hareketi yapma potansiyeli taşırken, THETA yukarı yönlü kırılması ilk yapan coin olabilir.

Öne Çıkanlar

 • Ravencoin alçalan bir takoz formasyonu içerisinde hareket ediyor.
  • Bir yükseliş hareketinin başlaması durumunda 900 satoshi seviyesi hedef olarak belirlenebilir.
 • THETA güncel işlem kanalının üst sınırına doğru yaklaşıyor.
  • Buranın kırılması halinde 2600 satoshi seviyesi hedeflenebilir.

Altcoin Analizi ‘ne göre Geçtiğimiz ay içerisinde birçok altcoin değerini ikiye katladı. Kripto para analisti @TheEuroSniper yaptığı paylaşımda Şubat ve Mart aylarında iyi performans göstermesini beklediği beş altcoin’i sıraladı:

 • RVN
 • THETA
 • FTM
 • ENJ
 • KMD
altcoin analizi

Bu analizde, Ravencoin, THETA, FTM, ENJ ve KMD ile ilgili analizleri göreceksiniz.

2020 Altcoin Raven Analizi

Ravencoin tarihî dip seviyesinin bulunduğu 275 satoshi yakınlarındaki destek seviyesini test ediyor. Daha önce 2019 senesinin Şubat ayında da burada destek bulan Ravencoin, buradan kararlı bir düzeltme hareketi yapmayı başarmıştı.

Ek olarak fiyat 2019 senesinin Mayıs ayından beri alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor ve an itibarıyla bu direnç 380 satoshi yakınlarında bulunuyor.

Altcoin Analizi ‘ne göre Haftalık grafikte RSI belirgin bir boğa uyumsuzluğu yapmış durumda fakat henüz 50 seviyesini aşamadı. Bu göstergenin 50 seviyesi üstüne çıkması ve alçalan direncin kırılması durumunda yükseliş hareketi ivme kazanabilir.

altcoin yorumları

Kısa vadede RVS alçalan bir takoz formasyonu içerisinde fiyatlanıyor. Yukarı yönlü bir kırılma olabileceğine dair sinyal olarak kabul edilen bu formasyon, haftalık grafikteki RSI göstergesinin yaptığı uyumsuzlukla destekleniyor. Yine de 100 ve 200 günlük hareketli ortalama seviyeleri hala fiyatların üstünde bulunuyor. Bu sebeple bu hareketli ortalamalar kırılmadan önce düzeltme gerilemeleri gözlemlenebilir.

2020 Altcoin Analizi ‘ne göre özetlemek gerekirse RVN yukarı yönlü bir kırılma yapabileceğine dair önemli sinyaller veriyor fakat bu hareketin istikrar kazanması için önemli direnç seviyelerinin aşılması gerekiyor.

2020 Altcoin THETA Analizi

RVN’ye benzer şekilde THETA da tarihi dip seviyesinin, 1.000 satoshinin, yakınlarında fiyatlanıyor. THETA’nın güncel fiyat hareketi, Ağustos-Aralık 2018 döneminde 147 gün boyunca konsolide olduktan sonra yaptığı kırılmanın öncesindeki harekete benziyor.

Güncel hareket içerisinde fiyat 210 gündür bir konsolidasyon evresinde bulunuyor. 1.800 satoshi seviyesi ilk önemli direnci oluşturuyor. Devamında ise 2.600 satoshi bir sonraki direnç olarak görülebilir.

RSI göstergesi de bir yükseliş hareketinin geleceği fikrini destekliyor. Bir boğa uyumsuzluğu yapmış olan RSI 50 seviyesi üstünde ve yukarı yönlü hareketine devam ediyor.

2020 Altcoin Analizi ‘ne göre özetlemek gerekirse THETA güncel işlem kanalının üst sınırına doğru ilerliyor. Uzun vadeli RSI, bir kırılma olabileceğine dair bir sinyal veriyor. 2.600 satoshi seviyesi kuzeydeki ilk ilerleme hedefi olarak belirlenebilir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir! Kripto Para Analistlerinin Görüşlerinden Derlenmiştir.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺29.22
  THYAO.IS₺12.56
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.38
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.22