2015’de Bitcoin Alsaydınız Ne Kadar Kar Edecektiniz

Bitcoin Yatırımı Karlı Mı? Bitcoin Fiyatı Ne Olacak?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı 5 yılda 35 kat artmış olması, gelecekteki fiyatı konusundaki merakı iyice artırdı.Yazım sırasında 7085 dolardan işlem görüyor.

5 Senede Bitcoin Fiyatı 35 Kat Arttı

2015’de Bitcoin Alsaydınız Ne Kadar Kar Edecektiniz – Yaklaşan halving ve sınırsız para basma ile Bitcoin’de fiyatın rekor seviyelere ulaşması bekleniyor.

Dünya ekonomik krizinin (2008) yansımaları sonrasında ortaya çıkan Bitcoin, o günden sonra sürekli olarak gelişmeye devam etti. Gerek fiyat olarak gerekse de kullanım oranları anlamında önemli bir mesafe kat eden lider kripto para birimi, bundan beş yıl önce şimdiye oranla çok daha az biliniyordu.Kripto paraların farkında olan, içimizde Wall Street’in dar koridorlarından, koca koca şirketler açabilecek kadar meraklı ve araştırmacı dostlarımız varsa ne ala.

2015'de Bitcoin Alsaydınız Ne Kadar Kar Edecektiniz
2015’de Bitcoin Alsaydınız Ne Kadar Kar Edecektiniz

Takvimleri 2015 yılına sardığımızda ise karşımıza gerçekten de çok ilginç rakamlar çıkıyor. 2015 yılında bir Bitcoin fiyatı, sadece 200 dolardı. Şimdiki fiyatlara kıyasla, hele de 2017 sonunda görülen 20 bin dolar seviyesine göre çok daha düşük bir rakam olan 200 dolar; o dönemin ortalama kuruna göre yaklaşık 500 Türk Lirasına tekabül ediyordu.

2015’de Bitcoin Alsaydınız Ne Kadar Kar Edecektiniz?

O dönem için Bitcoin alan bir kişi, günümüze gelindiğinde ise dolar bazında yaklaşık 35 kat, Türk Lirası bazında ise tam 100 katlık bir kar elde etmeyi başardı. Peki, ne oldu da Bitcoin bu kadar büyük bir artış yakaladı ve bundan sonraki dönemde fiyatta bu denli ciddi yükselişler görebilecek miyiz?

2015'de Bitcoin Alsaydınız Ne Kadar Kar Edecektiniz

BTC Fiyat Geçmişi:Bitcoin Fiyat İncelemesi

Satoshi Nakomoto, Bitcoin’i mevcut ekonomik sisteme karşı bir alternatif yaratmak amacıyla piyasaya sürdüğünde, takvim yaprakları 2009 yılını işaret ediyordu. O dönem daha çok küçük ayrılıkçı gruplar tarafından desteklenen Bitcoin, büyüme ve gelişmeye sürekli olarak devam etti.

2015’de Bitcoin Alsaydınız Ne Kadar Kar Edecektiniz – Giderek popülarite kazanan kripto para, 2015 yılına gelindiğinde ise BTC fiyatı 200 dolardan işlem görüyordu ki bu BTC fiyatı, birçok kişi için o dönemler hayal dahi edilemeyecek derecede yüksek seviyelerdeydi.

2015'de Bitcoin Alsaydınız Ne Kadar Kar Edecektiniz
Bitcoin Fiyat Tahmin Tweeti

Elbette Amerika ya da Asya bölgesi kadar aktif olmasa da ülkemizde de Bitcoin ve kripto paralar, eskiden beri gündemde. Örneğin Twitter’da geçtiğimiz günlerde Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünün öğretim üyesi olan Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner’in 2013 yılında attığı bir tweet gündeme oturdu.

2015’de Bitcoin Alsaydınız Ne Kadar Kar Edecektiniz

2013 yılında Bitcoin konusunda tavsiyeler veren Çetiner, adeta bugünlere ışık tutmuş. Çetiner, Bitcoin’in 2013’te yaptığı değerlendirmede Bitcoin’in yakında sanal altın benzeri olacak şekilde, borsalarda ve bankalarda alınıp satılabilecek bir emtia haline getirileceğini iddia etmişti.

2015'de Bitcoin Alsaydınız Ne Kadar Kar Edecektiniz
Bitcoin Fiyat Tahmin Tweeti

Usta akademisyen, 17 Nisan tarihinde yaptığı açıklamada o dönem birçok öğrencisinin kendisinin tavsiyesi üzerine Bitcoin aldığını da açıkladı. Hatta bir öğrencisi, hocasını dinledikten sonra sadece 200 dolar ödeyerek 25 adet BTC satın almış. O BTC fiyatı, şu anki Dolar BTC fiyatı paritesine göre ise toplamda 175 bin dolar ediyor

BTC Fiyat Geçmişi Geleceğe Işık Olacak Mı?

2015’de Bitcoin Alsaydınız Ne Kadar Kar Edecektiniz? Tam tamına 35 kat.

Bu denli yüksek bir artış yakalayan BTC fiyatı, 2017 yılının sonunda ise 20 bin dolar seviyelerine çıkarak rekor kırdı. Günümüzde ise, Bitcoin fiyatı tekrar bu denli büyük bir artış yakalayıp yakalayamayacağı ise bir soru işareti. Bu konu, zaten birçok ünlü analistin de gündeminde.

Yatırım Tavsiyesi Değildir!

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!