bitcoin altın

20 Milyar Liralık Sahte Altın Skandalı Bitcoin’in Avantajlarını Ortaya Çıkardı!

Bitcoin (BTC) ve altın karşılaştırması, sahte altın külçeleriyle 2,8 milyar dolarlık yolsuzluk olduğu haberinden sonra tartışılmaya devam ediyor.

Reklam
binance

Çin haber kaynağı Caixin’e göre, Çin finans kurumları ile Wuhan Kingold Jewelry arasındaki kredi anlaşması (teminatı altındı), teminat olan altının, altın kaplamalı bakır olduğu ortaya çıkınca anlaşma bozuldu.

Reklam

Schiff: “Bitcoin sahipleri birer aptal”

Caixin’e göre, “en azından bazı altın külçeleri” sadece bakırdı ve sonuç olarak alacaklılar büyük bir mağduriyet yaşadı.

Tanınmış kuruluşlar daha önce sahte altın içeren etkinliklerde yer almışlardır. CoinOtag’ın bildirdiğine göre, diğer madenler de büyük merkez bankalarında altın rezervlerine karıştırılmış olabilir.

Bitcoin destekçileri için altının gerçek problemleri, değerli metallere yatırım yapmaya karşı büyük bir argüman.

Analist Mati Greenspan tarafından yapılan anket, Bitcoin açık arayla en popüler yatırım aracı haline geldi. 2.300’den fazla katılımcının yüzde 42’si Bitcoin’i tercih ederken, altın ikinci sırada yer aldı.

Altın yatırımcı Peter Schiff, sonuçların altının sağlamlığından ziyade Bitcoin yatırımcılarının zihniyeti ile ilgili olduğunu söyledi.

“Sonuçlar, Bitcoin yatırımcılarının hayal gücünde nasıl yaşadıklarını gösteriyor.” bulundu:

“Bitcoin’in Dow Jones veya altınla karşılaştırıldığında rekor seviyeden ne kadar uzak olduğu göz önüne alındığında, yine de tekrar yükselmesini bekliyorlar. Umut asla iyi bir yatırım stratejisi değildir. ”

Bitcoin ve altın bir yıllık grafik

Bitcoin ve altın, 1 yıllık grafik. Kaynak: Eğriltme

Bitcoin’in sahtesi yok

Schiff’in bakış açısı yeni bir şey olmasa da, Bitcoin ile bilinen kontrastı nedeniyle kripto destekçilerini ikna etmek yeterli değildi.

RT sunucusu Max Keizer, BTC / USD geçen hafta 50.000 dolara ulaşırsa Schiff’in büyük bir satın alma yapacağını söyledi.

En son skandalın ışığında altın ve Bitcoin karşılaştırması gözden geçirmek Parallax Digital CEO’su Robert Breedlove, seçiminin ne olacağını açıkça belirtti.

“Bitcoin, altına kıyasla daha bölünebilir, sabit, taşınabilir, tanınabilir ve nadirdir. Bitcoin’i korumak da daha uygun maliyetlidir ve hırsızlığa karşı daha korumalıdır. “

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.