Salı, Ocak 19, 2021

Bitcoin ATM Soygunu Silahlı 2 Kişi Tarafından Gerçekleştirildi !

Bitcoin ATM Soygunu
Bitcoin ATM Soygunu

Bitcoin ATM Soygunu Silahlı İki Kişi Tarafından Gerçekleştirildi ! Bitcoin haberleri!

Bitcoin (BTC) ve genel olarak kripto para birimlerinin hem popülerlikleri hem de değerleri ciddi bir artış yaşadı ve yaşamaya da devam ediyor. İnsanların kripto paralara erişimlerinin kolaylaştırılması için dünyanın dört bir yanında hizmete sokulan Bitcoin ATM‘lerinin başı ise soyguncularla dertte.

Bitcoin ATM Soygunu!

Normal banka ATM’lerine göre çok daha korunaksız yerlerde, küçük marketlerde ve tenha sokaklarda bile bulunan Bitcoin ATM’leri, son zamanlarda soyguncuların en popüler hedeflerinden birisi haline geldi. ABD, Philadephia içerisinde gerçekleşen son olayda da bir Bitcoin ATM’sinin içerisindeki paranın iki soyguncu tarafından çalındığını görüyoruz.

Hırsızlar güpegündüz yaptıkları soygunda makineyi levye tarzı demirlerle zorlayıp makinenin içerisindeki nakit para kasasına ulaşmayı başarıyorlar. Çok hızlı gerçekleşen eylemde para kutusunu alan soyguncular aynı hızda bütün kameralara gözükerek marketten çıkıyorlar.

ATM cihazının Bitbox firmasına ait olduğu belirlense de, şu an için ne kadar paranın çalındığı bilinmiyor. Philadelphia polisi ise konu hakkında bilgiye sahip olan kişilerin kendilerine tamamen gizli bir şekilde ihbarda bulunabileceğini belirtti. İlgili video direkt olarak Philadelphia polisinin kanalı tarafından YouTube üzerinde yayınlandı ve suçluların her yerde arandığı belirtiliyor.

Bitcoin ATM’leri böyle durumlara maruz kalabilmelerinin yanı sıra, regülatörlerin tepkileri yüzünden de zor günler yaşıyorlar. Bazı ATM’lerin KYC şartları konusunda yeterli olmadığını düşünen finansal regülatörler, bunların kara para aklamak için kullanıldığını vurgulamakta. Buna rağmen Bitcoin ATM’lerinin kripto paraları normalleştirdiğini iddia edenler de mevcut.

Benzer Bir Olay Kanada’da Yaşanmıştı!

Dünya genelindeki Bitcoin ATM ’lerinin sayısı artarken aynı oranda Bitcoin ATM’si soyguncularıda artmaya devam ediyor. Böylesi bir hırsızlık olayı kısa süre önce Kanada’da yaşandı.

Kanada’daki bir Bitcoin ATM’si soyguncuları ATM’den 3 bin dolar çalarak olay yerini terk ettiler. İlginç olan durum ise hırsızların ATM’de kalan 37 bin dolara dokunmamış olmaları.

Kanada’da iki hırsız Vernon’daki bir Bitcoin ATM ’sini soymak için dükkanın içine zorla girdiler. Dükkanın alarmı kısa süre içerisinde devreye girdi ve polisler 15 dakika içerisinde olay yerine intikal etti. Ancak hırsızlar bu süre içerisinde ATM’yi çoktan soymuş ve olay yerini terk etmiş oldular.

Dükkan sahibinin olayın ardından yaptığı açıklamalara göre hırsızların kimliği belli olmasa da kullandıkları arabanın plakası ve modeli biliniyor:

Güvenlik kameramızda hırsızların kullandıkları Nissan Sentra model araba görülebiliyor. Polisler, aracın plakasını da ortaya çıkardı.

Hırsızlar Bitcoin ATM ‘si soygunu toplamında 3 bin dolar çalmayı başardılar. Olayın ilginç ve anlaşılamayan tarafı ise 37 bin doları almadı veya alamadılar.

Soyguna uğrayan dükkan sahibi olayın ardından artık dükkan içindeki Bitcoin ATM’si ni kaldıracağını dile getirdi.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.92
  THYAO.IS₺13.54
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.43