Diğer
  Ana SayfaHaber2 Amerikan Bankası Daha Sallantıda: Yeniden Banka Krizi mi Başlıyor?

  2 Amerikan Bankası Daha Sallantıda: Yeniden Banka Krizi mi Başlıyor?

  -

  • PacWest ve Western Alliance bankalarının hisseleri çöküş yaşadı.
  • Birçok ABD’li bankaların hisselerinde düşüş görülüyor.
  • PacWest Bancorp’un da iflas edebileceği öne sürüldü.

  Bugün ABD bankalarının hisselerinde yaşanan sert düşüş endişeye yol açtı; Bu başarsızılıktan faydalanan BTC fiyatı yükselişini sürdürüyor.

  ABD Bankalarındaki Başarısızlık Büyüyor!

  pac-wal-banka

  ABD California merkezli PacWest Bancorp (PACW) hisseleri bugün 8,92 dolardan 5,26 dolara düştü. O zamandan beri, yazı sırasında 6,68 dolara biraz toparlandı ve günlük %26 net düşüşü temsil ediyor. PACW hisseleri Pazartesi günü de %10’dan fazla düşüş yaşamıştı. PacWest hisseleri 2023’ün başında 23 doların biraz üzerinde işlem görüyordu.

  Bu arada, merkezi Arizona’da bulunan Western Alliance Bancorporation (WAL) gün içi benzer bir %16 düşüşle 36.18$’dan 26,54$’a geriledi. WAL hisseleri Pazartesi günü %1,8’lik bir düşüş kaydetmişti. Zions (ZION) ve Comerica (CMA) dahil olmak üzere diğer bankalar kabaca %10 kayıp yaşadı.

  Her biri, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın 10 ve 12 Mart’ta iflas etmesinin ardından Mart ortasından bu yana bu tür bankaların kaydettiği en büyük günlük kayıplardan bazılarını temsil ediyor.

  Üçü arasında, First Republic Bank %41 ile ilk çeyrekte mevduatlarının en büyük payını kaybetti. PacWest ve Western Alliance, müşteriler daha büyük bankaların algılanan güvenliğini veya para piyasası fonlarında daha yüksek getirileri aradıklarından, mevduatların sırasıyla %17 ve %11’ini kaybetti.

  Hazine Bakanı Janet Yellen daha önce, Mart ayında Silicon Valley Bank ile yaptığı gibi, kendi departmanı ve Federal Rezerv’in daha küçük bankalardaki mevduatları durdurmayı kabul edip etmeyeceği konusunda karışık sinyaller vermişti. Daha önce, hükümetin yalnızca bankacılık sistemine “sistemik risk” teşkil ettiği düşünülen bankaları destekleyeceğini belirtmişti ve bu, bunun mevduat sahiplerini ayrıcalıklı ve korunan daha büyük şirketler için daha küçük bankalardan kaçmaya davet edebileceği yönünde eleştirilere yol açmıştı.

  Kripto, Bankaların Başarısızlığından Faydalanıyor

  BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, düşen hisse senedi fiyatlarına yanıt olarak, PacWest’in iflas edeceğini ve Federal Mevduat Sigorta Şirketi altında tasfiyeye girecek bir sonraki banka olacağını tahmin etti.

  Hayes, Mart ayında varlığın 20.000 dolardan 28.000 dolara çıkmasına neden olan Silicon Valley Bank çöktüğünde Bitcoin’de ekstra yükselişe geçti.

  Aynı şekilde, Bitcoin bugün 28.000 dolardan 28.566 dolara mütevazı bir yükseliş yaşadı. Bitcoin fiyatı şu anda 28.700 doların üzerinde işlem görüyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler