Pazartesi, Kasım 30, 2020

2.3 milyar dolarlık Bitcoin çekildi! Madenciler talebi karşılayamaz!

Kripto para borsalarında Bitcoin rezervleri 2,35 milyar dolar azaldı. Yatırımcılar artış bekliyor.

Bitcoin (BTC) yatırımcılarının kripto para borsalarından çektikleri miktar, Ağustos 2018’den bu yana en düşük seviye olan 15 Ekim ile 15 Kasım arasında 2,5 milyondan 2,355 milyona düştü.

Fiyat birim başına 16.200 dolar olarak hesaplandığında aradaki 145.000 BTC miktarı 2.35 milyar dolara eşitti.

Ocak 2018’den beri borsalarda Bitcoin rezervleri var. Kaynak: CryptoQuant

Aynı dönemde, Bitcoin madencileri yaklaşık 437,4 milyon dolara eşdeğer 27.000 BTC üretti. Bu arada, madenciler 11 Mayıs’taki blok ödül yarılanmasından bu yana günde 900 BTC çıkarıyorlar.

Bitcoin piyasasında görülen bu agresif birikim eğilimi, yatırımcıların yarılanmanın ardından yükseliş eğilimi beklediklerini gösteriyor.

Bitcoin rezervlerindeki düşüş neden boğa piyasasına işaret ediyor?

Blok ödül yarılanması, 21 milyonluk sabit Bitcoin arzına ulaşılana kadar her dört yılda bir gerçekleşir.

Her blok ödül yarılanmasından sonra, günlük madencilik için mevcut Bitcoin sayısı yarı yarıya azaltılır. Bu, Mayıs 2020 yarılanmasından önce günde yaklaşık 1.800 BTC’nin çıkarıldığı anlamına geliyor. 2024’teki bir sonraki yarılanmaya kadar, günde 900 BTC çıkarılacak.

Borsalardan çekilen BTC miktarına ek olarak, her gün daha az Bitcoin üretildiği için borsalarda bulunan Bitcoin miktarı da önemli ölçüde azaldı.

Bitcoin’e olan talep artmaya devam ederse, arzdaki düşüş BTC değerinin artmasına neden olur. Bu nedenle, birçok yatırımcı, BTC fiyatının orta vadede uzun süreli bir yükseliş eğilimine girmesini bekleyebilir.

Bitcoin hash oranı, büyük zorluk düşüşünden sonra iyileşiyor

2021’e yaklaşırken, Bitcoin blockchain ağındaki hash oranındaki artış da fiyat için başka bir potansiyel katalizör olarak hesaplanıyor.

Blockchain.com’dan alınan verilere göre, Bitcoin hash oranı, 2011’den bu yana zorluktaki en büyük düşüşü ayarladıktan sonra son haftalarda yükseldi.

Bitcoin’in ortalama 7 günlük hashrate’i, 3 Kasım ile 15 Kasım arasında saniyede 106 milyon terahash’tan (TH / s) 126 milyon TH / s’ye değişti.

Bitcoin hash oranı 7 günlük bir ortalamadır. Kaynak: Blockchain.com

Bitcoin’in bu kadar hızlı toparlanma oranı iyimser çünkü madencilerin orta vadede BTC fiyatının yükselmesini beklediğini gösteriyor.

Kurumlar birikmeye devam ediyor

Grayscale, 14 Kasım’da yönetimi altındaki net varlıklarının (AUM) 9,8 milyar dolara ulaştığını bildirdi. açıkladı. Firma, AUM’da 10 milyar dolara ulaşmaktan sadece 200 milyon dolar uzakta.

AUM of Grayscale, kurumsal etkinliği ölçmek için uygun bir göstergedir. Grayscale Bitcoin Trust, BTC almak isteyen kurumlar için bir yatırım aracına dönüştü.

CME’nin Bitcoin vadeli işlem borsası gibi diğer kurumlara özgü platformlar da rekor yüksek hacimler ve açık pozisyonlar ile öne çıkıyor.

Kurumsal platformlara artan sermaye girişi ve borsalardaki mevcut Bitcoin arzındaki azalma, BTC talebinin fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştıkça artacağını gösteriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,385.75dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09