1.2 Milyon Bitcoin Aklayan Bitcoin Fog Kurucusu Yakalandı!

bitcoin
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de yürütülen bir operasyonda 2011’de başlayan yasa dışı faaliyet yapan Bitcoin Fog isimli şirketin kurucusu Roman Sterlingov tutuklandı.

Bitcoin Fog isimli şirketin kurucusu Roman Sterlingov 1 milyon 200 bin adet Bitcoin’i aklamak ve lisanssız para transferleri yapmakla suçlandı.

Bu kapsamda ABD’de yürütülen operasyon ile Roman Sterlingov yakalandı ve gözaltına alındı. Federal mahkeme dosyalarına göre ABD yetkilileri Salı günü, kripto para aklama web sitesi Bitcoin Fog’un ana operatörü Roman Sterlingov’u tutukladı.

Rusya ve İsveç vatandaşlığı bulunan Sterlingov’un akladığı paraların işlem yapıldığı zamandaki değeri yaklaşık 336 milyon dolara denk geliyor.

Kullanıcılara paraların kaynağını gizleme imkanı tanıyan Bitcoin Fog, yasa dışı yollarla elde edilen paraların piyasaya sürülmesine yol açmıştı.

Bitcoin Fog, kullanıcıların özellikle uyuşturucu ve diğer yasadışı ürün ticareti yapan “darknet” çevrimiçi pazarlarında kripto para ödemelerini anonimleştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış orijinal Bitcoin “tumbler” veya “mixer” hizmetlerini vermesiyle biliniyordu.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!