1.2 Milyar Dolarlık Coinbase Hissesi Satıldı

coinbase
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Intercontinental Exchange, şirketin borcunu azaltmak için Coinbase’deki %1,4 hissesini sattı.


New York Borsası’nın operatörü ve Bakkt dijital varlık platformunun sahibi Intercontinental Exchange, NASDAQ’da yeni listelenen kripto para birimi şirketi Coinbase’deki %1,4 hissesini sattı.

Perşembe günü 2021’in ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlar çağrısı ile ilgili haberi duyuran ICE finans müdürü Scott Hill, şirketin Coinbase hissesini 1,2 milyar dolara sattığını söyledi. Yönetici, satışın vergilerden sonra net olarak yaklaşık 900 milyon dolar bıraktığını kaydetti.

ICE’nin Coinbase hisselerini satma kararı, şirketin 2021 yılının ilk çeyreğinde 1,8 milyar dolara ulaşan ve yıldan yıla %4 artışla rekor gelir elde etmesiyle birlikte geldi.

Gardiner:

“İlk çeyrek gelirleri, işletme geliri, düzeltilmiş net gelir ve hisse başına düzeltilmiş kazanç şirketimizin tarihindeki en iyi seviyelerdeydi”

ICE’nin toplam işlem gelirleri geçen yıla göre biraz azalırken, toplam yinelenen gelir miktarının %9 arttığını belirtti. Daha önce bildirildiği gibi, ICE’nin dijital varlık ticareti platformu Bakkt, VPC Impact Acquisition Holdings ile birleşme yoluyla 2021’in 2. çeyreğinde NYSE’de halka açılacak.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto borsası olan Coinbase, 14 Nisan’da NASDAQ’ta COIN hisselerinin doğrudan listelenmesiyle halka açıldı.

Hisse senetleri 381 dolardan açıldı ve hisse senedinin liste öncesi referans fiyatı sadece 250 dolar olduğu için kurumsal talebi artırdı. Coinbase hisseleri, TradingView verilerine göre listelemenin ardından kademeli bir düşüşün ardından Perşembe günkü işlemlerini 294 dolardan kapattı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!