Cumartesi, Ocak 23, 2021

12. doğum günü Bitcoin baskısı: Şimdiye kadar neler başardı?

Bitcoin’in doğum günü, madeni paranın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 34.800 dolara ulaşmasıyla başladı. Bu yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi, COVID-19’un etkisiyle boğuştuktan sonra bir yıllık Bitcoin mücadelesinin bir sonucudur.

2020 yılı kripto para birimleri için zorluklarla dolu geçti, olumsuzluklardan daha güçlü bir şekilde çıktı ve paralel bir finans dünyasının yolunu açtı. Bitcoin, kriptoların bayrak taşıyıcısıydı ve küresel pazar Mart 2020 çöküşünden sonra mücadele ederken, Bitcoin parasal metal – altın ile birlikte yükseldi.

55 gün içinde 3,8 bin dolardan 10 bin dolara yükselmeyi başardı. Bu arada, Mayıs ayında planlanan üçüncü yarılanma için hazırlanan piyasa, olaydan büyük bir yükseliş sonucu bekliyordu, ancak en büyük kripto Temmuz ayı sonuna kadar konsolide olmaya devam etti.

Ağustos ayına kadar değerinde bir sıçrama kaydetti, ancak Eylül ayına gelindiğinde, piyasa bir düzeltmeye tanık oldu ve fiyat bir kez daha 10.000 $ ‘ın altına düştü. kripto para, BTC için yeni oluşturulan destek olarak görülen 10 bin doların üzerinde toparlandı ve konsolide edildi. Tüm bunlar, portföylerine varlık ekleyen kurumların dikkatini çekerken.

Böylece, Ekim 2020’den beri boğa koşusu başladı. O zamandan beri değer, Ekim başında 11.000 $ ‘dan Ocak 2021’de 34.000 $’ a çıkarak %212 oranında değer kazandı. Bu noktada BTC, Visa gibi devleri geçmeyi başardı.

#Bitcoin artık İsviçre frangı 🇨🇭’den daha büyük

İsviçre’nin M1: 619.400.000.000 Dolar #Bitcoin: 624.000.000.000 ABD Doları

@DocumentBitcoin

DocumentBitcoin’e göre dünyanın en büyük 16. para birimi haline geldi ve Meksika pezosunu tersine çevirdi ve Rus Rublesi’ni sollamaya yaklaştı.

Kaynak: Fiatmarketcap.com

Değer olarak bu ATH, kripto topluluğu genelinde bir kutlama konusu olan Bitcoin’in 12. doğum gününde elde edildi. BTC’ye aktif olarak yatırım yapan Square Inc. ve Twitter CEO’su Jack Dorsey tweet attı:

İyi ki doğdun #Bitcoin

– jack (@jack) 3 Ocak 2021

Messari’den Ryan Watkins, Bitcoin’in yaratıcısı BTC’nin 33 bin dolara ulaşmasıyla Satoshi Nakamoto’nun dünyanın en zengin 40. kişisi olduğunu belirtti. Araştırmacı ayrıca :

“Satoshi’nin dünyanın en zengin insanı olması ne kadar sürer?”

Binance CEO’su gibi alandaki diğer önde gelen üyeler Changpeng Zhao, Bitcoin topluluğunun ATH’yi vurgulamasını diledi ve şunları söyledi:

“The Times 3 Ocak 2009 Şansölyesi, bankalar için ikinci kurtarma paketinin eşiğinde.”

12. yaş günün kutlu olsun #Bitcoin!

– CZ Binance (@cz_binance) 

Bitcoin için yeni ATH elde edildi, Ancak Bitcoin’in verimli ağı olmadan bu mümkün olamazdı. Bitcoin ağı, 3 Ocak 2009’da 02:54:25 GMT’de başlangıcından bu yana zamanın %99.98’i için işlevsel durumda. Bu, merkezi olmayan sistem için önemli bir kilometre taşı ve başarı olarak görülebilir ve sağlam yapısını ön plana çıkarmıştır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,535.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39